Skip Navigation Links наука
освіта
техніка
прогрес
Газета заснована у квітні 1997 р.
Пропустити посилання переходів
Випуски газети
Окремі статті
Фотогалерея
Редакція
Пропустити посилання переходів
Окремі статті 2020 року
Окремі статті 2018 року
Окремі статі 2017 року
Окремі статті 2016 року
Окремі статті 2015 року
Окремі статті 2014 року
Окремі статті 2013 року
Окремі статті 2012 рокуExpand Окремі статті 2012 року
Окремі статті 2011 року
Окремі статті 2010 року
Окремі статті 2009 року
Наукові розробки університетів — для зміцнення обороноздатності країни 
 
 
Максим СТРІХА та Юрій ПАЩЕНКО оглядають виставку
науковотехнічних досягнень «Львівської політехніки»
 У Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася спільна нарада представників Міністерства освіти і науки України та Державного концерну «Укроборонром». Її результатом стало підписання меморандумів про співпрацю між «Укроборонпромом» та низкою вищих навчальних закладів і наукових установ західного регіону України, повідомляє пресслужба «Львівської політехніки».

Як зазначив заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, цього року за результатами прозорих конкурсів було збільшено фінансування університетської науки. Це дає змогу активізувати і науководослідні розробки в оборонній галузі. Зараз міністерство завершує формування нового переліку пріоритетних наукових тематик, призначених для реалізації на підприємствах «Укроборонпрому».

Заступник генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Пащенко підкреслив, що для оборонного комплексу країни настав новий етап – етап оновлення. Це стосується нової високоточної військової техніки, роботизованих комплексів, зокрема, танкових, безпілотних літальних апаратів не лише для розвідки, а й ураження ворожої військової техніки. ВНЗ України нині спеціалізуються на широкому діапазоні розробок: це – бронетанкова техніка, двигуни, системи електронної розвідки, безпілотні літальні апарати тощо. Так, на основі розробок НТУУ «Київський політехнічний інститут» розпочато серійний випуск безпілотників.

Свої підписи під меморандумом поставили очільники Національного університету «Львівська політехніка», Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, ІваноФранківського національного технічного університету нафти і газу, Ужгородського національного університету, Хмельницького національного університету, Інституту фізичної оптики імені О. Г. Влоха та Інституту термоелектрики. Сторони домовилися про співпрацю у сфері підготовки кадрів для підприємств концерну.

У підписаному меморандумі йдеться також про взаємодію підприємств концерну з освітніми і науковими закладами під час виконання науководослідних та дослідноконструкторських робіт, інших проектів з оборонної темати­­ки. Документ передбачає модернізацію навчальних програм ВНЗ, організацію стажування та навчальної практики студентів на підприємствах «Укроборонпрому», залучення фахівців концерну до визначення тематики курсових та дипломних робіт студентів.

Учасники наради відвідали виставку науковотехнічних досягнень учених і розробників із Львівської політехніки. Слід зазначити, що львів’яни накопичили цінний досвід у прикладних дослідженнях і розробках, які мають військовооборонний характер. Починаючи з перших повоєнних років, вони виконали десятки замовлень, зокрема, для підприємств приладобудівної і радіотехнічної галузей, що входили у військовопромисловий комплекс. Актуальність відновлення і розвитку такої співпраці в сучасних умовах продиктована потребою якісно зміцнити оборонний потенціал країни, котра нині піддається неприхованій агресії з боку Російської Федерації.

   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+