Skip Navigation Links наука
освіта
техніка
прогрес
Газета заснована у квітні 1997 р.
Пропустити посилання переходів
Випуски газети
Окремі статті
Фотогалерея
Редакція
Пропустити посилання переходів
Окремі статті 2020 року
Окремі статті 2018 року
Окремі статі 2017 року
Окремі статті 2016 року
Окремі статті 2015 року
Окремі статті 2014 року
Окремі статті 2013 року
Окремі статті 2012 рокуExpand Окремі статті 2012 року
Окремі статті 2011 року
Окремі статті 2010 року
Окремі статті 2009 року
Ака­демічний крос-2014: за­для пре­сти­жу на­уки і здо­ро­во­го спо­со­бу жит­тя 
 
 
 Київська регіональна організація профспілки працівників НАН України за ініціативи спортивного клубу «Науковець» уже третій рік поспіль організовує змагання з бігу серед учених — «Академічний крос», які проводяться в рамках більш широких спортивних заходів «Академіада».

За підтримки голови КРК профспілки Віктора Столярова активним членам правління СК «Науковець» Андрію Блануці, Юрію Нікітенку, Анатолію Дорошенку та Олександру Скороходу вдалося залучити до цього заходу знаних партнерів — марафонський клуб «Тарас Бульба» та спортивну громадську організацію «Юкрейн мастерс атлетикс». Більш того, цьогорічна подія поєднала спортивний захід із благодійною акцією – збором коштів для закупівлі медичних препаратів на потреби української армії, яка проводилася за підтримки ГО «Офісна сотня», спортивної компанії New Balance та ініціативних представників Київського національного університету ім. Тараса Шевченка — Олександра Москалюка і Павла Залізного.

Цей комплексний захід відбувся на території мальовничих ландшафтів Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України, адміністрація якого завжди проявляє щиру підтримку в подібних акціях. Понад 50 науковців, любителів бігу, випробували свої сили на кількох дистанціях: 1000 м, 2000 м, 4000 м та 10000 м. Кожен забіг був захопливим, видовищним та конкурентним. Почесний гість, президент марафонського клубу «Тарас Бульба», майстер спорту міжнародного класу Олександр Кузін та його одноклубники провели науковцям майстер-клас та самі взяли участь у змаганнях.

Родзинкою бігу стало оголошення результатів за командним заліком. Повноцінні команди в «Академічному крос-2014» були представлені науковцями з інститутів НАН України: історії України; молекулярної біології і генетики; проблем міцності ім. Г. С. Писаренка; фізико-технологічного інституту металів та сплавів; фізіології ім. О. О. Богомольця. Як і торік, основна боротьба розгорнулася серед збірних команд Інституту історії України та Інституту молекулярної біології і генетики. Лише 41 секунда командного заліку стала вирішальною у визначенні команди-переможниці. Так, за сумарним часом 36 хв. 08 с перемогу здобули біологи, які взяли реванш у минулорічних переможців – істориків. Останні ж із часом 36 хв. 49 с посіли другу почесну сходинку п’єдесталу. Третє місце з результатом 37 хв. 24 с — за командою Фізико-технологічного інституту металів та сплавів. Четвертий результат показала команда Інституту проблем міцності ім. Г. С. Писаренка, а п’ятий – Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця.

Протягом змагань панувала доброзичлива атмосфера та святковий настрій, вболівальники підтримували своїх колег оплесками. Кожен учасник кросу на фінішній лінії був відзначений значком із логотипом СК «Науковець». Переможці та призери в абсолютному заліку та в заліку за віковими категоріями отримали грамоти, медалі та подарунки від головного спонсора змагань – КРК профспілки працівників НАН України, а команди-переможниці — ще й кубки. «Юкрейн мастерс атлетикс», яку очолює майстер спорту з легкої атлетики Валентина Крепкіна, для популяризації здорового способу життя надала подарункові набори, щоб відзначити кращих учасників. На завершення змагань відбулася лотерея за стартовими номерами, де були розіграні солодощі та спортивні аксесуари від компанії New Balance.

Привітаємо успіх наших колег і побажаємо наступних вдалих стартів, які, без перебільшення, піднімуть престиж академічної професії та здорового способу життя в Україні!

   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+