Skip Navigation Links наука
освіта
техніка
прогрес
Газета заснована у квітні 1997 р.
Пропустити посилання переходів
Випуски газети
Окремі статті
Фотогалерея
Редакція
Пропустити посилання переходів
Окремі статті 2020 року
Окремі статті 2018 року
Окремі статі 2017 року
Окремі статті 2016 року
Окремі статті 2015 року
Окремі статті 2014 року
Окремі статті 2013 року
Окремі статті 2012 рокуExpand Окремі статті 2012 року
Окремі статті 2011 року
Окремі статті 2010 року
Окремі статті 2009 року
Вітаємо пе­ре­можців Міжна­род­но­го кон­кур­су імені Та­ра­са Шев­чен­ка! 
 
 

Міністр освіти і науки Дмитро ТабаЧник
нагороджує переможців

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник зустрівся з переможцями ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Він наголосив, що цей конкурс дуже важливий і сприяє уславленню великого українського поета, а також розвитку української мови і мов регіональних меншин.

Попри те, що ідея проведення конкурсу з’явилася три роки тому, свої сили у змаганні вже спробували понад 3 мільйони учасників – талановита молодь не лише з України, а й із Канади, Молдови, Росії, Італії, Польщі та інших країн. У журі конкурсу розповіли, що комісія понад усе цінує неординарне мислення, особисті думки та науково-творчий підхід авторів робіт.

— Я оптиміст і вірю, що серед переможців Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка обов’язково є майбутній перший Нобелівський лауреат у галузі літератури з України», – заявив Дмитро Табачник.

Оскільки Мала академія наук теж вносить чималий вклад в ушанування пам’яті відомого поета, перед учасниками виступив президент МАН, член-кореспондент Національної академії наук України Станіслав Довгий. Він розповів про ініціативу Малої академії – інтернет-портал, присвячений Тарасу Шевченку.

— Портал – це вся інформація, яка є в Інтернеті, бібліотеках, архівах. Сотні архівних установ в Україні і понад 100 зарубіжних представництв надали нам матеріали, пов’язані з життям і творчістю великого Кобзаря. Портал – це величезна віртуальна енциклопедія, де ви можете побачити оригінали, фрагменти робіт, які перебувають у музеях, – розповів він.

З його слів, перевагами порталу є велика відвідуваність — понад 100 тисяч оцифрованих сторінок, оригінальні 3D-екскурсії.

Про портал схвально відгукнувся заступник директора Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, кандидат філологічних наук Сергій Гальченко:

— Я радий, що бачу результати не тільки на папері, а й на екрані. Раніше доступ до цих документів був украй обмежений, а сьогодні їхня аудиторія – мільйони.

Після виступів поважних гостей стипендіати розповіли про свою участь у конкурсі і побажали натхнення його організаторам. Наостанок міністр освіти і науки вручив 39 юним переможцям-шевченколюбам з усієї України сертифікати і шеститомники творів Кобзаря, а також банківські картки, адже кожен із фіналістів відтепер отримуватиме державну стипендію Президента України. 

   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+