Skip Navigation Links наука
освіта
техніка
прогрес
Газета заснована у квітні 1997 р.
Пропустити посилання переходів
Випуски газети
Окремі статті
Фотогалерея
Редакція
Пропустити посилання переходів
Окремі статті 2020 року
Окремі статті 2018 року
Окремі статі 2017 року
Окремі статті 2016 року
Окремі статті 2015 року
Окремі статті 2014 року
Окремі статті 2013 року
Окремі статті 2012 рокуExpand Окремі статті 2012 року
Окремі статті 2011 року
Окремі статті 2010 року
Окремі статті 2009 року
Ака­демічне свя­то здо­ров’я та бігу 
 
 

Учасники 2-го Феофаніївського
FUNRUN мінімарафону

Другий Феофаніївський FUNRUN мінімарафон відбувся нещодавно в київському парку «Феофанія». Його метою стала популяризація легкої атлетики серед молоді, пропагування здорового способу життя серед науковців НАН України і студентів вищих навчальних закладів, розвиток спортивної культури в людей, чия діяльність пов’язана з наукою.

Організаторами свята вже другий рік поспіль виступила Рада молодих дослідників Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. Партнерами FunRun стали Київський регіональний комітет профспілки НАН України та Федерація легкої атлетики міста Києва. Місце проведення заходу люб’язно надала адміністрація парку «Феофанія». Спонсорську підтримку забезпечила компанія «Clear Water» («Чиста вода»), продукцією якої учасники мали змогу тамувати спрагу під час забігів. Програма заходу була різноманітна: забіги на дистанції, конкурси костюмів та команд у стилі FunRun, лотерея, призи та багато гумору.

— Для України — це унікальний FunRun захід. За кордоном такі заходи проводять як окремо, так і в рамках міжнародних марафонів для популяризації бігу, — зазначив голова оргкомітету FunRun мінімарафону, голова Ради молодих дослідників Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Олександр Скороход. — Особливістю FunRun мінімарафону є те, що всі забіги — не змагання, а учасники можуть бігти у веселих костюмах кіногероїв, фантастичних або казкових персонажів. Адже мета заходу – об’єднати учасників навколо ідеї, показати, що біг – це весело!

Як наголосив голова оргкомітету, акція є благодійною. Частина коштів, зібраних у рамках проекту, йде на підтримку шкільних науково-дослідницьких центрів у Києві та Україні. Для співробітників й аспірантів Академії, учасників дитячих забігів, студентів вишів Києва її зробили безкоштовною. Загалом, 2-й Феофаніївський FunRun мінімарафон — це відкрита спортивно-благодійна акція і є популяризаторським заходом.

Цього року в ньому взяло участь більше півсотні ентузіастів з інститутів та установ НАН України, студентів ВНЗ Києва та представників бігових клубів. Віковий спектр виявився дуже широким: наймолодшому учаснику було всього два з половиною роки, а найстаршому – 51. Із цьогорічних особливостей свята, додає Олександр Скороход, слід відмітити те, що захід стає дедалі популярнішим як серед прихильників бігу, так і серед новачків. Тож цього року більше учасників, котрі тренуються в бігових клубах.

На заході були представлені спортивні об’єднання: БК «Тарас Бульба», КМ Running club та Федерація легкої атлетики
м. Києва. Дистанції успішно здолали представники інститутів Національної академії наук України: історії, електрозварювання, молекулярної біології і генетики, хімії високомолекулярних сполук. Свято бігу, веселощів та здоров’я підтримали своєю участю працівники банку та комерційних установ — можна сказати, що нарешті українська наука долає перешкоди пліч-о-пліч із бізнесом.

У змаганнях можна було взяти участь як індивідуально, так і командою, яких у цьому році було сім (наприклад, «Фанзона» представляла Інститут історії України). Учасниками заходу стали молоді, але досвідчені «Веселі поварі» від Федерації легкої атлетики м. Києва; бігуни в піжамах об’єдналися в однойменну команду, ковбої захищали честь головних організаторів заходу, виступивши командою «Джагі-джагі», та кумедні «Нумо, монстри!» від БК «Тарас Бульба». Командні учасники забігу отримали гарантовані заохочувальні призи та мали нагоду взяти участь у додатковому конкурсі й виграти приз у номінації «Команда в стилі Fun», демонструючи костюмами чи стилем бігу свій командний дух.

Загалом учасникам пропонувалися для подолання дистанції на 3 км, 5 або 10 км. «Нововведенням, порівняно з минулим роком, були додаткові забіги на 300 м та 600 м для дітей різних вікових категорій», — повідомив голова оргкомітету. Тож діти науковців отримали можливість позмагатися за нагороди і пошану глядачів. Вони залюбки наввипередки бігли навколо озера в парку й завойовували справжні медалі. Свято перетворилося на сімейне. Так, п’ятирічний Олександр Толстов прийшов на захід разом із батьком Олександром і друзями сім’ї. У своїй категорії, в забігу на 300 метрів, він став першим. Хлопець повідомив, що в спорті та в житті бере приклад зі свого батька, який працює науковим співробітником Інституту хімії високомолекулярних сполук.

Внесли нотку свіжості серед спекотної днини ковбої з команди «Джагі-Джагі», які поливали учасників із водяних пістолетів. Як ділилися марафонці, було дуже приємно, коли фінішуєш після подолання дистанції в спеку. Вони зазначали, що при цьому наче відкривається друге дихання та з’являються нові сили.

Молодший науковий співробітник ІМБГ Андрій Куклін поділився своїми враженнями: «Я прийшов сюди поспілкуватися з друзями та однодумцями і отримав позитивні емоції. Є пропозиція — проводити захід частіше, наприклад, один раз у сезон, а також випустити агітки — роздатковий матеріал для всіх бажаючих. А в цілому, це чудовий відпочинок, та золота середина, коли гармонійно поєднується приємне з корисним».

Під час 2-го Феофаніївського мінімарафону кожен учасник мав змогу взяти участь у конкурсі Fun-костюмів. Вибір обмежувався тільки фантазією учасників та здоровим глуздом. За результатами конкурсу, було відзначено бігунів, які посіли призові місця в індивідуальному та командному заліках. Крім того, всіх учасників нагородили медалями, а 7 команд-учасниць отримали гарантований подарунок – по 3 літри соку. Зі слів Олександра Скорохода, забіги та широке коло учасників свідчить, що FunRun-рух популярний і має всі шанси зібрати ще більше охочих взяти участь у веселих забігах наступного року. Адже біг – більше ніж спорт. У першу чергу – це здоров’я та гарний настрій.

Вийшов, справді, популяризаторський захід здорового способу життя, бо його учасники привернули увагу відвідувачів феофаніївського парку, джерел та лісу. Кумедні бігуни практично нікого не могли залишити байдужими, їм задавали багато питань.

Свято продовжила лотерея з приємними та веселими подарунками. Серед них були фірмові «бігові» чашки із символікою міні-марафону. Всіх учасників та прихильників здорового способу життя пригощали соками – так відсвяткували здобуті перемоги.

Учасники висловлювали побажання в необхідності ширшої рекламної кампанії заходу. На цьому святі бігу всі отримали нагороди – хто медалі, а хто пречудовий настрій, відпочинок та оздоровлення. Домовилися зустрітися наступного року.

   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+