Skip Navigation Links наука
освіта
техніка
прогрес
Газета заснована у квітні 1997 р.
Пропустити посилання переходів
Випуски газети
Окремі статті
Фотогалерея
Редакція
Пропустити посилання переходів
Окремі статті 2020 року
Окремі статті 2018 року
Окремі статі 2017 року
Окремі статті 2016 року
Окремі статті 2015 року
Окремі статті 2014 року
Окремі статті 2013 року
Окремі статті 2012 рокуExpand Окремі статті 2012 року
Окремі статті 2011 року
Окремі статті 2010 року
Окремі статті 2009 року
Новий космічний виток здійснили науковці, інженери й конструктори 
 
 
Після вручення дипломів МАА.
На фото: Філіппо ГРАЦІАНІ, Олег ПИЛИПЕНКО,
Олександр ДЕГТЯРЕВ
Днями відбулося розширене засідання Координаційної ради з організації спільних робіт ДП «КБ «Південне» і наукових установ Національної академії наук України та Українського регіонального відділення Міжнародної академії астронавтики (МАА).

У своєму вітальному слові президент НАН України Борис Патон зазначив, що космічна діяльність для багатьох країн світу є однією з пріоритетних галузей економіки та потужним чинником розвитку передових технологій, а можливість повноцінного обміну досвідом й участь у спільних проектах фахівців різних країн світу стала вкрай важливою для подальшого розвитку космічної галузі. Борис Патон підкреслив, що наукові та творчі зв’язки вчених НАН України з фахівцями космічної галузі зміцнилися після підписання 10 жовтня 2012 року Генеральної угоди про науково-технічне співробітництво між Національною академією наук України та ДП «КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля» в галузі створення ракетно-космічної техніки, а установи НАН України розпочали нові дослідження, спрямовані на розвиток космічної галузі.

Учасники засідання розглянули стан виконання плану спільної науково-дослідної діяльності ДП «КБ «Південне» і наукових установ НАН України на 2014 рік, а також окреслили завдання на наступний, 2015-й. З доповідями про отримані результати виступили віце-президент НАН України Антон Наумовець, генеральний конструктор – генеральний директор ДП «КБ «Південне» Олександр Дегтярев, керівники постійно діючих робочих груп за напрямами спільних досліджень ДП «КБ-«Південне» та наукових установ НАН України.

Професор Римського університету, академік МАА, член опікунської ради МАА Філіппо Граціані у своєму виступі розповів про загальні напрями діяльності МАА, останні досягнення та перспективи, попередні результати запуску супутника КА UNISAT-6 за допомогою українського ракетного носія «Дніпро» 19 червня цього року. Дипломи та посвідчення членів Міжнародної академії астронавтики вручили члену-кореспонденту НАН України Олегу Пилипенку, В’ячеславу Гусиніну, Анатолію Алпатову та Анатолію Логвиненку.

Під час засідання було підписано Меморандум про взаєморозуміння між ДП «КБ «Південне», Римським Університетом «La Sapienza», компанією GAUSS та компанією ITLC Italconsulting. У процесі обговорення зазначалося, що реалізація Меморандуму про взаєморозуміння, пріоритетні напрями і перспективи співробітництва Міжнародної академії астронавтики та Національної академії наук України у космічній сфері, який було підписано 30 травня 2012 року, сприяла залученню українських науковців до участі у перспективних міжнародних програмах і дослідженнях МАА. На сьогодні від України в МАА працюють 16 академіків і 10 членівкореспондентів.

Крім того, за результатами засідання було підписано рішення Координаційної ради з організації спільних робіт ДП «КБ «Південне» та наукових установ НАН України, план спільної науково-дослідної діяльності ДП «КБ «Південне» і наукових установ НАН України на 2015 рік, протокол засідання Міжнародної академії астронавтики та Національної академії наук України. А з метою подальшого розвитку творчих зв’язків, поглиблення співробітництва у сфері наукових досліджень та використання космічного простору учасники засідання вирішили за доцільне проводити зустрічі на постійній основі.

   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+