Skip Navigation Links наука
освіта
техніка
прогрес
Газета заснована у квітні 1997 р.
Пропустити посилання переходів
Випуски газети
Окремі статті
Фотогалерея
Редакція
Пропустити посилання переходів
Окремі статті 2020 року
Окремі статті 2018 року
Окремі статі 2017 року
Окремі статті 2016 року
Окремі статті 2015 року
Окремі статті 2014 року
Окремі статті 2013 року
Окремі статті 2012 рокуExpand Окремі статті 2012 року
Окремі статті 2011 року
Окремі статті 2010 року
Окремі статті 2009 року
Таланту підкоряються висоти 
 
 

Президента України зустріли найменші учасники виставки

Із першим подихом весни у столиці з новою силою розквітли і юні таланти. Познайомитися з майбутнім науковим потенціалом України виявив бажання сам Глава держави Віктор Янукович, завітавши до столичного Палацу дітей та юнацтва на другу Всеукраїнську виставку дитячої творчості «Країна юних майстрів». Поважного гостя зустрічали найменші учасники заходу, а всього на виставку з’їхалося 500 вихованців віком від 6 до 18 років із різних регіонів України. Віктор Янукович оглянув експозицію виставки, сформовану за п’ятьма тематичними напрямами: художньоестетичним, науково-технічним, дослідницько-експериментальним, еколого-натуралістичним та краєзнавчим.

На ній, зокрема, були представлені рухомі моделі техніки, вироби декоративноприкладного та образотворчого мистецтва, творчий доробок юних натуралістів, дитячих кіно- та мультиплікаційних студій. Окрім Президента України виставку відвідали понад 5 тисяч школярів з усієї України. Присутніх тішили дитячі малюнки, вироби з кераміки, глини, з лози та соломки. Особливо вражала колекція писанок, ляльок-мотанок та мереживоплетіння. Юні художники провели майстер-клас із скульптури та графіки. Здивувала відвідувачів і унікальна карта України, складена з вишиванок. Її створили учні та студенти з різних куточків країни, які показали особливості техніки, символіки та колористики свого краю.

Але найбільше високих гостей зацікавило справжнє місто науки, яке створили юні науковці — члени Малої академії наук України. Діти продемонстрували свої технічні, астрономічні та комп’ютерні досягнення. Рухомі моделі техніки вже зараз можна впроваджувати у народне господарство країни, а комп’ютерні розробки винахідників своїм інтелектуальним розмахом вразили навіть найдосвідченіших асів. Юні науковці ознайомили з технічними новинками: пристроєм для утилізації відходів за допомогою плазмової газифікації, установкою для запуску моделей ракет з експериментальним газовим пристроєм, макетом ядерного реактора та роботом, який дістає зразки рослин із важкодоступних місць.

Глава держави охоче спілкувався з дослідниками та конструкторами. Його цікавило все: від радіокерованих літаків і машин наземної техніки до екологічного землеробства. Юні натуралісти розповіли Президенту про свої досліди з вирощування екологічно чистої продукції та використання органічних технологій. Поважних гостей діти пригостили хлібобулочними виробами із пшениці, вирощеної на навчальнодослідних землях.

Юннати Вінниччини ознайомили присутніх із різнобарв’ям сортів плодових культур та їх врожаями. Напрям «Україна — сад» представляли переможці Всеукраїнської трудової акції «Плекаємо сад», учні СЗОШ №1 м. Вінниці Євген Ставничий та Марія Леонова. Вони розповіли, що регіональний генофонд тільки однієї яблуні на Поділлі нараховує 703 сорти, колекція груші — 82. Своєю продукцією школярі також частували учасників виставки.

Юні екологи з Донецька демонстрували присутнім результати дослідів із деревиною. Школяр Олександр Гущин розповідає: «Деревина — це один з основних природних ресурсів, що страждає від біологічних ушкоджень. Тому метою нашої роботи було випробовування на зразках соснової деревини нових біозахисних та антисептичних засобів «Префікс» та «Префіксбіо». Минулого року ми успішно провели свої досліди на кафедрі фізіології рослин Донецького національного університету. Оброблена цими препаратами деревина може значно покращити і родючість ґрунтів, розташованих у зоні шахтних териконів».

Зі слів міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника, нині близько півтора мільйона дітей в Україні відвідують позашкільні заклади. Цьогорічна культурна подія є своєрідним звітом про досягнуті юними геніями результати. Родзинкою заходу стало вручення державних патентів членам Малої академії наук, кращим молодим винахідникам України, адже підготовка і подача їхніх документів до відповідних органів вперше здійснювалася за рахунок держави. Як зазначають юні науковці, раніше отримати патент власними зусиллями було практично неможливо.

Робота над підготовкою свідоцтв тривала протягом року за сприяння Центру впровадження об’єктів інтелектуальної власності МАН. «Ідеї і винаходи наших школярів дуже важливі для розвитку української науки. Отримавши патент, дитина буде впевнена у своєму майбутньому і відчує, що її робота ціниться і визнається», — зазначає президент Малої академії наук, народний депутат України Станіслав Довгий.

Найбільше патентів було вручено на оригінальні комп’ютерні програми. Серед них: Інтернетсистема Василя Горбаченка з Чернігівщини для інформування батьків, програма Романа Люка з Волині для автоматизованого розпізнавання номерного знаку автомобіля, система контролю доступу Романа Гоція зі Львова на основі 3Dсканування обличчя та вебсистема Тараса Хвиля з Києва для створення баз даних випускників. Юні науковці впевнені, що їхні запатентовані програми нарешті знайдуть своє справжнє призначення. «Отримання патенту було дещо несподіваним для мене — я навіть і не задумувався над вдосконаленням своєї розробки. Але після такої радісної події, сподіваюсь, моє життя зміниться, і я почну думати над впровадженням нових ідей, поданих на захист наукових робіт», — каже Тарас Хвиль, який нині вивчає економічну кібернетику в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Президент України Віктор Янукович подякував усім учасникам та організаторам Всеукраїнської виставки «Країна юних майстрів». Він, зокрема, побажав дітям подальшого творчого натхнення та успіхів: «Знання, які ви отримуєте в дитинстві, стануть у нагоді для дорослого життя. Я знаю, як важко досягати мети, яку ви ставите перед собою. Але наша держава будується як сильна й незалежна країна, тому бажаю, щоб ви завжди прагнули досягати найвищих висот і щоб вони вам підкорялися».

   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+