Skip Navigation Links наука
освіта
техніка
прогрес
Газета заснована у квітні 1997 р.
Пропустити посилання переходів
Випуски газети
Окремі статті
Фотогалерея
Редакція
Пропустити посилання переходів
Окремі статті 2011 року
Окремі статті 2010 року
Окремі статті 2009 року
Під мелодію зими і любові... 
 
 
Випадково потрапивши на новорічний концерт у Національну бібліотеку України ім. В. І. Вернадського НАН України, була надзвичайно вражена. Це аж ніяк не художня самодіяльність, як мені думалося, а професійний рівень виконання добре відомих і щойно почутих пісенних шедеврів, в яких оживали образи чарівниці-зими, снігової заметілі, новорічної ночі та коханих очей. Комп’ютерне оформлення програми і тематичні відео-сюжети довершували цілісне сприйняття естетичної картини. 

Щоправда артисти – співробітники бібліотеки: науковці, керівники підрозділів, рядові бібліотечні працівники і навіть аспіранти. Однак глядачі в залі зустрічали їх як бажаних та улюблених – щирими оплесками і квітами.    

- Творча група колективу бібліотеки була сформована в 1999 році, тоді ж відбувся перший концерт з нагоди професійного свята бібліотекарів, - говорить її керівник, кандидат історичних наук Ольга Вакульчук. - Спочатку артистів було небагато. З кожним новим концертом до нас приєднувалося все більше і більше учасників, наші виступи стали традиційними, на них із нетерпінням чекають ось уже впродовж дванадцяти років.

Ольга Анатоліївна розповідає, що надзвичайно приємно бачити молодих талановитих людей, які, прийшовши на роботу в Бібліотеку імені Вернадського і дізнавшись про творчий колектив у ній, хочуть теж заявити про себе. Та особлива подяка тим, хто в перші роки існування творчої групи сприяв її розвитку, зокрема першому керівнику Ользі Василенко, Павлу та Петру Шекерам. Галина Кузьменко, Світлана Приймачук, Світлана Бліндарук та інші продовжують бути активними учасниками всіх святкових виступів.

Сама ж Ольга Вакульчук має вищу музичну освіту. Десять років працювала у відділі формування музичних фондів, захистила дисертацію, присвячену українським нотним виданням початку ХХ ст.  Нині працює завідувачем відділу газетних фондів Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського НАН України. Колеги впевнені, що вона зуміла гармонійно поєднати музичні та естетичні смаки артистів.

- У нашій творчій групі всі люди абсолютно різні, як за статусом, так і за своїми вподобаннями, -  зазначає голова профспілкового комітету Бібліотеки імені Вернадського, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України Наталія Захарова. – Їх усіх об’єднує одне – любов до мистецтва та бажання урізноманітнити життя колективу. Спочатку ми залучали наших співробітників до участі в концертних програмах, а тепер так багато бажаючих виступати в складі творчої групи, що змушені були розробити своєрідну систему відбору. Адже людина бачить, що після виступу змінюється ставлення до неї колег, її знає вся бібліотека (це майже 1000 співробітників!), а значить – вона вже не така самотня, попри те, що живе у великому мегаполісі.

До речі, торік у Бібліотеці імені Вернадського започатковано науково-дослідницький проект «У колі муз». Адже в нас багато творчих людей, і не тільки тих, які виходять на сцену під час традиційних святкових концертів, щоб продемонструвати мистецтво співу, танцю чи декламування. Чимало співробітників малюють картини, займаються професійною фотографією, колекціонуванням, пишуть вірші і видають поетичні збірки.

Мабуть, цей проект, як і попередні концертні виступи творчої групи бібліотеки, були б неможливі, якби не підтримка профспілкового комітету та адміністрації Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського НАН України в особі її генерального директора, академіка НАН України Олексія Онищенка.

Виступи творчого колективу Бібліотеки імені Вернадського стануть окрасою будь-яких заходів, що відбуваються в Національній академії наук. Колектив готовий ділитися досвідом з іншими академічними установами, одностайними в тому, що поза наукою теж вирує життя. Його керівник Ольга Вакульчук уже має оригінальні ідеї щодо особливостей підготовки до наступного концерту. На моє запитання, що буде основним його мотивом, відповідає коротко: «Весна і любов…»

   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+