Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустить ссылки переходов
Контакти
На головну
Про нас
Пропустить ссылки переходов
Вчені регіону
Інноваційна діяльність
Міжнародне співробітництво
Нагороди для вчених
Наукові організації
Підготовка наукових кадрів
Підрозділи центру
Про центр
Робочі матеріали
Фестиваль наукиРазвернуть Фестиваль науки
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
  
 

Всеукраїнський фестиваль науки в Дніпропетровській області.

      Ідея проведення фестивалю науки виникла під час візиту представників Британської ради до президента Національної академії наук України Борису Євгеновичу Патону. У ради давні зв'язки з Національною академією наук України, і під час однієї із зустрічей вони розповіли, як у Великобританії пропагують науку. Англійці з першої половини XIX століття в різній формі в країні проводять масштабні святкування, присвячені науці.
      Традиційний для багатьох європейських країн, Фестиваль науки, приурочений до Дня науки щорічно проводиться в Україні.
      Фестиваль проводиться за підтримки Президента України та Кабінету Міністрів. Організатори фестивалю: Національна академія наук України, Міністерство освіти і науки України, Академія медичних наук України, Академія педагогічних наук України, Українська академія аграрних наук, Академія правових наук України, Академія мистецтв України.
      Програма Фестивалю передбачає проведення науково-практичних конференцій, відкритих лекцій відомих українських вчених, Днів відкритих дверей, «круглих столів», майстер-класів, тематичних виставок наукових і технологічних досягнень і т. д. в школах, технікумах, вузах, наукових установах України.
      Основною метою Фестивалю науки є пропаганда досягнень науки, які у нас, безсумнівно, є — незважаючи на всі труднощі.
      Друга ж мета — залучення молоді в науку. Є безліч проблем, які послаблюють привабливість науки:  невисокі зарплати, брак устаткування, квартирне питання. Відверто кажучи, така проблема є в усьому світі, особливо останнім часом, коли впала популярність точних і природничих наук — всі кинулися в юриспруденцію, економіку, менеджмент.
      Фестивалі науки розраховані на найширшу аудиторію. Вони саме їй і призначені, їх мета – зрозумілим і доступним язиком розповідати суспільству, чим займаються вчені, на що витрачаються гроші платників податків, які направляються на розвиток досліджень, як науковий пошук покращує якість життя, які перспективи вона відкриває сучасній людині.
      Іншими словами, фестивалі науки – це своєрідний звіт суспільству. Але звіт незвичайний, тому що фестиваль завжди передбачає свято. Тобто це ще й свято науки, що дозволяє розповідати про її досягнення, сприяє інформуванню суспільства. Тим самим Фестиваль науки працює на престиж науковця, викладача, що несе знання. Фестиваль науки знайомить з успіхами науки, як світової, так і вітчизняної, допомагає з перших рук дізнатися, що відбувається на передньому краї досліджень.

Всеукраїнський фестиваль науки 2011 р.
Всеукраїнський фестиваль науки 2012 р.
Всеукраїнський фестиваль науки 2013 р.

Всеукраїнський фестиваль науки 2017 р.

MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України