Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустити посилання переходів
Контакти
На головну
Про нас
Пропустити посилання переходів
Вчені регіонуExpand Вчені регіону
Інноваційна діяльність
Міжнародне співробітництвоExpand Міжнародне співробітництво
Нагороди для вчених
Наукові організації
Підготовка наукових кадрівExpand Підготовка наукових кадрів
Підрозділи центру
Про центрExpand Про центр
Робочі матеріалиExpand Робочі матеріали
Фестиваль наукиExpand Фестиваль науки
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
 
Вакарчук Сергій Борисович 
Доктор фізико-математичних наук, професор
Контакти:

робоча адреса: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна ім. Леніна, 18

Телефон робочий: (056) 370-36-26

E-mail: sbvakarchuk@mail.ru

Наукова біографія

У 1978 році закінчив механіко-математичний факультет Дніпропетровського державного університету.

У 1983 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук, у 1994 р. – дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук. У 1994 р. отримав атестат старшого науково співробітника, вчене звання професора кафедри вищої математики — у 2003 році.

 

Викладацька та наукова діяльність:

У 1978-1979 рр. працював викладачем-стажистом кафедри теорії функцій механіко-математичного факультету Дніпропетровського державного університету. Аспірантуру та докторантуру закінчив при Інституті математики Національної Академії наук України (Київ).

З 1983 по 1998 рр. працював старшим інженером, молодшим науковим, науковим, старшим науковим, ведучим науковим співробітником Інституту геотехнічної механіки АН УРСР (м. Дніпропетровськ). За цикл робіт за темою “Геомеханічні основи керування станом масиву гірських порід при розробці потужних пластів та повторному використанні відпрацьованих підземних просторів” став Лауреатом (з двома співавторами) Премії НАН України ім. академіка О.М.Динника у галузі механіки за 1999 р.

У 1998-2008 рр. працював в Академії митної служби України на посадах професора кафедри менеджменту та маркетингу зовнішньоекономічної діяльності, начальника кафедри статистики, проректора з наукової роботи.

У 1996-1998 рр. за сумісництвом працював професором кафедри економічної кібернетики, кафедри економічної інформатики та автоматичних систем управління економічного факультету Дніпропетровського державного університету, у 2001-2004 рр. – професором кафедри вищої математики та обчислювальної техніки Дніпропетровської державної фінансово-економічної академії.

З 2008 р. працює в Дніпропетровському університеті економіки та права ім. Альфреда Нобеля на посадах професора кафедри економічної кібернетики та математичних методів в економіці, директора центру з якості, у 2009-2010 рр. – проректор з удосконалення якості освіти.

 

Основні наукові досягнення:

Є одним з авторів міжнародного (польсько-російсько-українського) підручника «Ризикологія» (2012 р.).

С.Б.Вакарчук є визнаним фахівцем у галузі апроксимації функцій однієї та багатьох змінних, теорії сплайн-функцій, обчислювальної геометрії тощо. Має майже 200 наукових публікацій. Виступав з доповідями на міжнародних наукових конференціях, конгресах в Україні, Росії, Болгарії, Франції, Англії, Норвегії. Завдяки науковим здобуткам інформація про нього та його наукові результати розміщена в Енциклопедії «Хто є хто в науці та техніці» (США, 2005-2011), «Енциклопедії сучасної України» (2005).

Офіційний рецензент міжнародного фахового журналу «Український математичний журнал», дійсний член Американського математичного товариства, науковий оглядач міжнародного реферативного журналу «Mathematical Reviews» (США).

Підготував 4 кандидатів наук. Член двох спеціалізованих вчених рад.

Дійсний член Академії вищої освіти України (2000 р.).

 

Нагороди:

Лауреат Премії Національної Академії Наук України ім. академіка О.М.Динника у галузі механіки за 1999 р. (разом з двома співавторами).

MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України