Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустити посилання переходів
Контакти
На головну
Про нас
Пропустити посилання переходів
Секції центру
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
 
Тараканов Аркадій Костянтинович 
Доктор технічних наук, професор
Контакти:

E-mail: tarakanov@ua.fm

Наукова біографія

Народився 27 квітня 1941 р. у м. Магнітогорськ, Росія.

У 1963 році закінчив Дніпропетровський металургійний інститут

У 1970 році захистив кандидатську, а в 1991 році – докторську дисертацію.

У 1994 році він отримав атестат професора.

 Викладацька та наукова діяльність:

З 1963 р. працював у Дніпропетровському металургійному інституті на кафедрі металургії чавуну молодшим науковим співробітником, асистентом, доцентом, професором. З 1997 року працює завідувачем кафедри металургії чавуну.

Є керівником наукової школи з удосконалення процесів виплавки чавуну і підготовки металургійної сировини.

Педагогічна робота А.К.Тараканова спрямована на вдосконалення методичного забезпечення навчального процесу, розробку новітніх стандартів освіти, нових навчальних планів і програм. Для активізації навчального процесу проф.Тараканов А.К. створив унікальний комплекс електронних тренажерів, що імітують роботу доменної печі та управління доменною плавкою.

 Основні наукові досягнення:

В галузі педагогіки вищої школи його заслуги пов’язані, перш за все, з участю в розробці державних освітніх стандартів з напрямку «Металургія» та зі спеціальності «Металургія чорних металів».

Він є автором багатьох навчально-методичних посібників і підручників, зокрема – співавтором підручника «Теорія металургійних процесів», за який у 1999 році була присуджена Державна премія України в галузі науки і техніки.

А.К.Тараканов є головою навчально-методичної підкомісії з напряму «Металургія» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.           

Він є автором 280 наукових праць та 26 винаходів, веде важливі науково-дослідні роботи в галузі математичного моделювання, оптимізації та автоматизації роботи доменних печей, розробки нових процесів рідкофазного відновлення заліза.

 Основні публікації:

Серед 46-ти наукових праць, опублікованих за останні три роки, є, наприклад, такі:

1. Тараканов А.К., Лялюк В.П., Кассим Д.А.Обоснование современных подходов к оценке качества железорудного сырья и кокса // Сталь.–2011.–№7.–С.20-22.

2. Тараканов А.К., Иващенко В.П., Паниотов Ю.С. Перспективы промышленного использования процессов жидкофазного восстановления железа (ПЖВ) // Металлургическая и горнорудная промышленность.–2011.-№4.-С.9-12.

3. A.K.Tarakanov, V.P.Ivaschenko, H.Dyja. Potential efficiency of the smelting reduction processes utilization for the iron production // A collective monograph «Metallurgy 2012. New technologies and achievements».– № 25.-Czestochova 2012.–p.p. 77-91.

Нагороди:

Лауреат  державної   премії   України  в  галузі  науки  і  техніки (Указ президента України від 01.12.1999 року, № 1513/99);

Відмінник освіти України (посвідчення  №79825,  наказ  міністра №453-к від 15.05.2007);

Знак «За наукові досягнення» (посвідчення №17, наказ міністра №172-15 від 11.05.2012 року).

MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України