Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустити посилання переходів
Контакти
На головну
Про нас
Пропустити посилання переходів
Секції центру
ШExpand Ш
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
 
Шевченко Наталія Федорівна 
Доктор психологічних наук, професор
Завідувач кафедри педагогіки та психології
Запорізького національного університету
Контакти:
Робоча адреса: 69600, Запоріжжя, вул. Жуковського, 66
Телефон робочий: (0612) 627-161
e-mail: shevchenko@mail.zp.ua
Наукова біографія

       Народилась 20 червня 1954 р. у м. Запоріжжя. У 1975 році закінчила Запорізький державний педагогічний інститут. У 1990 році захистила кандидатську дисертацію «Психологічна організація мовленнєвого спілкування як засобу оволодінні іноземною мовою». У 2006 році захистила докторську дисертацію «Формування професійної свідомості практичних психологів у системі вищої освіти». Обидві дисертації захищені за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України. 
       З 1993 і донині працює у Запорізькому національному університеті, пройшла шлях від викладача до професора, завідувача кафедрою. Є провідним фахівцем з основних навчальних дисциплін «Індивідуальне психологічне консультування», «Основи психотерапії», «Психологічна допомога у кризових та екстремальних ситуаціях», керує підготовкою магістерських і дисертаційних робіт.
       Н.Ф. Шевченко розробляє коло проблем психології свідомості, зокрема, такої її форми як професійна свідомість психолога-практика, а також проблеми консультативної психології та психотерапії. 
       Н.Ф. Шевченко член спеціалізованих вчених рад Д 26.053.10 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова та Д 64.609.03 у Харківській медичній академії післядипломної освіти.

        Основні публікації:
        Автор понад 140 публікацій, з них 115 наукового та 25 навчально-методичного характеру.
1. Шевченко Н.Ф. Становлення професійної свідомості практичних психологів у процесі фахової підготовки: Монографія.– К.: Міленіум, 2005. – 298 с.
2. Шлях до «Я-відкриття»: Навчально-методичний посібник / Шевченко Н.Ф., Калюжна Є.М. - Запоріжжя: Інтерпрінт, 2007. - 124 с.
3. Шевченко Н.Ф. Шлях до професійної кар’єри: науково-практичний посібник / Шевченко Н.Ф., Сурякова М.В.– Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2009. – 92 с.
4. Шевченко Н.Ф. Професійна свідомість практичного психолога: структура та специфіка функціонування / Психологія і суспільство. – Тернопіль, 2009. – №4. – с.167-180.
5. Шевченко Н.Ф. Функціонування професійної свідомості психолога у просторі консультативної взаємодії Актуальні проблеми психології: Психологія особистості. Психологічна допомога особистості / За ред. С.Д. Максименка, М.В. Папучі. – Київ, 2009. – Том 11. – Вип.2. – С.  279–28.

        Нагороди: 
Нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України (1997, 1999 рр),
знаком «Петро Могила» (2007 р.),
знаком «Відмінник освіти України» (2009 р.) за плідну науково-педагогічну діяльність.
MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України