Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустити посилання переходів
Контакти
На головну
Про нас
Пропустити посилання переходів
Секції центру
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
 
Перепелиця Валентин Григорович 
Доктор технічних наук, професор
Контакти:
Робоча адреса: 49005, Україна, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-а
Телефон: (056) 370-26-97; (0562) 47-09-17;
Факс: (0562) 46-24-26;
E-mail: perepelitsa.igtm@rambler.ru
Наукова біографія

        Народився 16 травня 1952 р. у м. Марганець Дніпропетровської області.

        В 1969-1974рр навчався в Криворізькому гірничорудному інституті за спеціальністю «Технологія і комплексна механізація підземної розробки родовищ корисних копалин».

        В період 1981 – 1985 рр. навчався в аспірантурі без відриву від виробництва в Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України.

        В 1987 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Обґрунтування параметрів системи розробки потужних пластів Артемівського родовища гіпсу в зонах геологічних порушень”за спеціальностями  05.15.02 -“Підземна розробка родовищ корисних копалин”, 05.15.11-“Фізичні процеси гірничого виробництва”. Докторську дисертацію на тему “Наукові основи створення нетрадиційного способу охолодження повітря і закладання виробленого простору глибоких шахт” захистив в 1999 р. за спеціальностями 05.15.11- “Фізичні процеси гірничого виробництва”, 05.15.02-“Підземна розробка родовищ корисних копалин”.

        Є дійсним членом-кореспондентом Академії гірничих наук України з 2001 р.

        Основні напрямки наукової роботи:

        Учений в галузі геомеханіки масивів. Одержав важливі наукові і практичні результати при дослідженнях фізико-механічних властивостей порід і стану гірського масиву, стійкості виробок та розробці способів видобутку корисних копалин в умовах геологічних порушень. Знання по геомеханіці масивів використовує при виконанні робіт з розробки наукових основ створення нетрадиційних способів охолодження повітря і закладання виробленого простору глибоких шахт, а останнім часом при розробці способів і засобів визначення головних діючих складових поля напружень у гірському масиві та їх впливу на зміну газової проникності порід при вирішені практичних задач дегазації вуглепородного масиву.

        Виконує значну науково-організаційну роботу. Крім обов’язків вченого секретаря інституту і завідуючого відділом, працює вченим секретарем Міжвідомчої наукової Ради «Наукові основи розробки вугільних родовищ України» при Президії НАН України, Мінпаливенерго України і Держкомгеології України та за сумісництвом професором кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету. Протягом 2000-2002 років був вченим секретарем експертної ради ВАК України з розробки корисних копалин.

        Основні публікації:

        Автор 187 наукових праць, у тому числі 10 монографій і підручників, 26 авторських свідоцтв і патентів, 1 наукового відкриття.

        Нагороди:

        • Лауреат премії Національної академії наук України імені О.М. Динника за цикл робіт “Геомеханічні основи керування станом масиву гірських порід при розробці потужних пластів при повторному використанні відпрацьова-них підземних просторів” (1999 рік).

        • Кавалер ордену „За трудові досягнення” IV ступеня (2007), а також галузевої відзнаки „Шахтарська слава” III (2002), II (2006) та I (2007) ступенів, «Шахтарська доблесть» III ступеню (2009).

MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України