Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустити посилання переходів
Контакти
На головну
Про нас
Пропустити посилання переходів
Секції центру
НExpand Н
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
 
Ніколенко Микола Васильович 
Доктор хімічних наук, професор
Перший проректор ДВНЗ «УДХТУ»
Контакти:

ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет», пр. Гагаріна 8, м. Дніпропетровськ, 49005

Наукова біографія

У 1983 р. закінчив з відзнакою хімічний факультет Дніпропетровського державного університету. Після аспірантури в Дніпропетровському хіміко-технологічному інституті в 1987 році захистив кандидатську дисертацію в Московському державному університеті. В 1990-1991 роках мав наукове стажування з фотоелектронної спектроскопії та квантової хімії в Упсальському університеті (Швеція). Докторську дисертацію за спеціальністю “колоїдна хімія” захистив в Інституті біоколоїдної хімії НАН України в 2004 році.

Викладацька та наукова діяльність:

         З 1986 року працював на кафедрі аналітичної хімії асистентом, доцентом і професором. З 2005 р. працює завідувачем кафедри загальної хімічної технології, а з 2010 р. - перший проректор ДВНЗ УДТУ.

        Фахівець в галузі аналітичної хімії, колоїдної хімії та хімічної технології каталізаторів.

        Наукові досягнення і інтереси знаходяться в області хімії поверхні, гетерогенного каталізу і специфічної адсорбції органічних сполук. Основні результати наукових досліджень знайшли впровадження при розробці ряду технологій флотаційного збагачення комплексних кварц-польовошпатних та шламів марганцевих руд, технологій виготовлення нанодисперсних порошків стабілізованого діоксиду цирконію та залізо-молібденого каталізатору конверсії метанолу. Розроблено принципово новий метод кількісного аналізу високомолекулярних органічних сполук та інше.

Керує науково-дослідними роботами та аспірантами. Ніколенко М.В. є членом двох спеціалізованих Вчених рад університету, членом секції Наукової ради МОНмолодьспорту України за фаховим напрямом “Хімія”, редактор наукового журналу “Вопросы химии и химической технологи”. Приймає активну участь в суспільному житті університету, є заступником голови Науково-методичну раду університету та членом комісії міністерства з розробки стандартів вищої освіти.

Є автором понад 120 наукових публікацій.

MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України