Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустити посилання переходів
Контакти
На головну
Про нас
Пропустити посилання переходів
Секції центру
НExpand Н
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
 
Нефедов Володимир Георгійович 
Доктор технічних наук, професор
Завідувач кафедри технічної електрохімії ДВНЗ «УДХТУ»
Контакти:

49005, Україна, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 8, ДВНЗ «УДХТУ»

e-mail: VNefedof@i.ua

Наукова біографія

Народився 7 січня 1953 р. у м. Острів Псковської обл.

У 1975 р. закінчив Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут.

У 1984 р. захистив кандидатську дисертацію по темі: «Газовыделение на электродах в условиях невесомости и разработка биоэлектрохимического реактора для систем жизнеобеспечения».

З 2000 р. є доктором технічних наук, захистив докторську дисертацію по темі: «Электролиз воды: механизмы образования и движения газовых пузырей; роль электрических и гравитационных факторов».

Викладацька та наукова діяльність:

З 1975 р. працював у ДВНЗ «УДХТУ» на кафедрі технології електрохімічного виробництва інженером, молодшим науковим співробітником, старшим науковим співробітником, доцентом, професором. Нині - завідувач кафедри технічної електрохімії.

Працював в групі, що розробляє один з варіантів замкнутої біолого-технічної системи життєзабезпечення за замовленням НВО Енергія (нині РКК Енергія) і Всесоюзного науково-дослідницького біотехнічного інституту (м. Москва). Брав участь у випробуваннях модуля СЖО в умовах короткочасної невагомості на літаючій лабораторії Ту-104А та «изделие 76К». У 1987-1992 р. брав участь у дослідженні технологічних процесів розкладання води і осадження металів в умовах реального космічного польоту на борту станції «Мир»; у проведенні робіт з оборонної тематики в інтересах КБ «Південне» та у розробці генератора робочого тіла для комплексної рухової установки (замовлення КБ «Південне».

З 2005 р займається проблемами електропровідності поверхні води, вирощуванням металевих покриттів на поверхні води і нанесенням композиційних гальванічних покриттів з наноуглеродними матеріалами в якості наповнювача.

Має понад 100 друкованих робіт, монографію «Виділення газової фази при електролізі води в полях масових і електричних сил» і 5 навчальних посібників з грифом Міністерства:

  1. «Устаткування електрохімічних виробництв та основи проектування. Ч. 1. Конструкції електрохімічних апаратів та  допоміжного устаткування»;
  2. «Устаткування електрохімічних виробництв та основи проектування. Ч. 2. Технологічні розрахунки електрохімічних апаратів. Ч.3. Основи проектування електрохімічних виробництв»;
  3. «Устаткування електрохімічних виробництв та основи проектування. Збірник завдань»;
  4. «Конструктивні і футеровочні матеріали електрохімічних систем»;
  5. «Электрохимическая энергетика. Свинцовые аккумуляторы: устройство, производство, расчеты».
MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України