Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустити посилання переходів
Контакти
На головну
Про нас
Пропустити посилання переходів
КExpand К
Секції центру
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
 
Крижановський Дмитро Георгійович 
Доктор медичних наук, професор
Завідувач кафедри фтизіатрії
Дніпропетровської державної медичної академії
Контакти:
Робоча адреса: вул. Бехтерева, 12, м. Дніпропетровськ, 49115
Телефон робочий: (056)753-49-50
e-mail: Dmitriy.Kryzhanovskyy@gmail.com
Наукова біографія

        Народився 15 березня 1943 року у м. Зугдіді (Грузія). Закінчив Дніпропетровський медичний інститут у 1965 році. Захистив кандидатську дисертацію по темі «Ферменти при легеневому серці» у 1969 році у м. Харкові за фахом «внутрішні хвороби». У 1991 році у м. Москва захистив докторську дисертацію по темі «Діагностика та лікування дихальної недостатності з вторинними зміненнями еритроцитів периферичної крові у хворих на туберкульоз легень» за фахом «фтизіатрія».

        Основні напрямки наукової діяльності:
        Крижановський Дмитро Георгійович займається удосконаленням системи діагностики, профілактики та підвищення ефективності лікування у пацієнтів з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ та мультирезистентним туберкульозом. На базі кафедри фтизіатрії Дніпропетровської державної медичної академії, яку очолює професор Д.Г.Крижановський, створено та працює Навчальний центр післядипломного підвищення кваліфікації лікарів з питань профілактики, діагностики та лікування туберкульозу на Україні.
        Під редакцією професора Д. Г. Крижановського, який є дійсним членом міжнародної протитуберкульозної спілки та Європейського товариства фтизіатрів та пульмонологів, щорічно видаються збірники наукових праць «Актуальні проблеми фтизіатрії», які допомагають практичним лікарям знайомитись з новою інформацією щодо етіології, патогенезу, особливостей перебігу та лікування туберкульозу легеневої та позалегеневої локалізації у дорослих та дітей.
        Зроблено комплексний ситуаційний аналіз епідемії туберкульозу в Дніпропетровській області на протязі 12 років та проведено оцінку боротьби з цим небезпечним захворюванням в науковому виданні «Епідемічна ситуація з туберкульозу і ко-інфекції ТБ/ВІЛ у Дніпропетровській області та заходи протидії її поширенню».
        Видано Посібник з питань боротьби з туберкульозом на основі міжнародних стандартів з контролю за туберкульозом. Отримано патент на винахід «Спосіб диференційованого патогенетичного лікування хворих на туберкульоз легень».

        Нагороди:
        Заслужений лікар України, 1998 рік, присвоєно за заслуги в розвитку охорони здоров’я, впровадження нових методів діагностики і лікування, високий професіоналізм.

MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України