Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустити посилання переходів
Контакти
На головну
Про нас
Пропустити посилання переходів
КExpand К
Секції центру
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
 
Колісник Надія Василівна 
Доктор біологічних наук, професор
завідувач  кафедри Імунології та біохімії
Запорізького національного університету
Контакти:
Робоча адреса: 69063, м.Запоріжжя, вул.Жуковського,64
Телефон робочий: (061) 289-65-12
e-mail: KolesnikNadVas@yandex.ru
Наукова біографія

        Народилась 14 вересня 1935 р. у с. Снагость, Коренівський р-он,  Курська обл.(Росія). Отримала вищу освіту та має кваліфікацію - лікар. Кандидатську дисертацію на тему « Сравнение каталитических свойств тромбина и коагулазы золотистого стафилококка» захистила в Ленинградському санітарно-гігієнічному медичному інституті в 1965 за спеціальністю  03.00.04 – биохимия человека и животных.  Докторську дисертацію на тему «Состояние ключевых ферментов пентозофосфатного пути в печени в условиях нормы и напряжения» захистила в в Ленинградському санітарно-гігієнічному медичному університеті в 1981 за спеціальністю  03.00.04 – биохимия человека и животных.

        Основні наукові напрямки роботи:
        Н.В. Колісник вивчає хронобіологічні основи молекулярних механізмів гормональної регуляції обміну речовин. Нею обґрунтовано положення про те, що самоорганізація біоритмів людини  при перебування в природному й антропогенному середовищі має різний алгоритм; знову придбані (фенотипічні) якості біоритмів людини транслюються  в наступні покоління.

        Викладацька діяльність:
        Має загальний стаж  46 років. Працювала асистентом  кафедри загальної та аналітичної хімії, біологічної хімії Запорізького медичного інституту; завідувачем кафедри біохімії та гігієни Дніпропетровського інституту фізичної культури; завідувачем кафедри клінічної та лабораторної діагностики Запорізького інституту удосконалення лікарів, завідувачем  кафедри Імунології та біохімії Запорізького національного університету.

        Основні публікації:
1. Колесник Н.В., Качанова Ж.С., Новікова К.В., Сенченко Г.С. Активність фосфатаз лейкоцитів крові осіб, що мешкають в умовах тривалого техногенного навантаження (у окремі місяці року)//Питання біоіндикації та екології. – Запоріжжя: ЗНУ, 2008. – Випуск 13, №2. – 175-182.
2.  Колісник Н.В., Новікова К.В., Работкіна В.В. Сенченко Г. С.,
Яловенко А.С. Сезонні зміни активності фосфатаз лейкоцитів крові осіб, що мешкають в умовах тривалого техногенного навантаження//Питання біоіндикації та екології. – Запоріжжя: ЗНУ, 2009. – Випуск 14, №1. – С.135 – 143.
3. Колісник Н.В. Оцінка впливу зовнішнього навантаження на клітинну ланку вродженого імунітету міських мешканців у різні сезони року //
Актуальні питання біології, екології та хімії. Електронне  наукове  фахове видання, 2009. – Т.1, №1.– С.41-46.

MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України