Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустити посилання переходів
Контакти
На головну
Про нас
Пропустити посилання переходів
КExpand К
Секції центру
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
 
КІВЕР ВОЛОДИМИР ХОМОВИЧ 
Член-кореспондент Української академії аграрних наук 
доктор сільськогосподарських наук, професор
Професор кафедри загального землеробства
Дніпропетровського державного аграрного університету
Контакти:
Робоча адреса: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. ім. Ворошилова, 25
e-mail: info@dsau.dp.ua
Наукова біографія

        Народився 1 жовтня 1937 р. у с. Миколаївка Бердянського району Запорізької області. У 1960 р. закінчив з відзнакою агрономічний факультет Херсонського сільськогосподарського інституту.
        Працював головним агрономом колгоспу, старшим агрономом, головним агрономом, заступником начальника районного управління сільського господарства. Упродовж 1969-1980 рр. – старший науковий співробітник, завідувач відділу, заступник директора з наукової роботи Молдавського науково-дослідного інституту зрошуваного землеробства та овочівництва   (м. Тирасполь). Протягом 1980-1999 рр. – заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу Інституту зернового господарства  Української академії аграрних наук (УААН) (м. Дніпропетровськ).
        У 1969 р. в Одеському сільськогосподарському інституті захистив кандидатську дисертацію на тему: «Способи внесення мінеральних добрив та передпосівний обробіток ґрунту під зрошувану кукурудзу» по спеціальності «Меліорація і зрошуване землеробство», а у 1982 р. в Кишинівському сільськогосподарському інституті докторську дисертацію на тему: «Наукові основи формування врожаю сільськогосподарських культур та зміни родючості ґрунтів при мінімалізації їх обробітку на зрошуваних землях півдня України і Молдови» на стику двох спеціальностей «Загальне землеробство» та «Меліорація і зрошуване землеробство». З 1976 р. присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника, а з 1989 р. – професора.
        У 1990 р. обраний членом-кореспондентом УААН зі спеціальності «Рослинництво і кормовиробництво» Відділення регіональних центрів наукового забезпечення агропромислового виробництва.
        З 2003 р. Ківер В. Х. – професор кафедри загального землеробства Дніпропетровського державного агроуніверситету. Під його керівництвом захищено 3 докторські та 11 кандидатських дисертацій.

        Основні наукові напрямки роботи:
        Коло  наукових справ Ківера В.Х. включає мінімалізацію обробітку ґрунту на зрошуваних землях, програмування врожаїв сільськогосподарських культур, енергозберігаючі технології вирощування кукурудзи на кормові, продовольчі цілі та насіння. За його участю обґрунтовано теоретичну можливість мінімалізації обробітку ґрунту на зрошуваних землях півдня України і Молдови. Останнім часом є куратором науково-дослідної роботи з питань вирощування ярого та озимого ріпаку в умовах північного степу України.

        Основні публікації:
В. Х. Ківер опублікував 183 наукові праці, в тому числі книги:
1.Энергосберегающая технология возделывания кукурузы на орошаемых землях. – Киев, 1998;
2.Повышение продуктивности орошаемых склоновых земель. – Кишинев, 1982;
3.Севооборот и обработка почвы на орошаемых землях. – Кишинев, 1980.
        Нагороди:
Орден «Знак Пошани» (1975),
Медаль «Ветеран праці» (1986),
1974 р. – бронзова медаль ВДНГ (Москва),
1984, 1987 рр. – срібні медалі ВДНГ (Москва).
MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України