Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустити посилання переходів
Контакти
На головну
Про нас
Пропустити посилання переходів
Секції центру
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
 
Бондаренко Володимир Ілліч 
академік Академії інженерних наук України,
доктор технічних наук, професор
завідувач кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету
Контакти:
Робоча адреса: 49000, Дніпропетровськ, пр. К.Маркса 19, корп.4/57
Телефон робочий: (0562)-47-14-72
e-mail: v_domna@yahoo.com
Наукова біографія

        Після закінчення восьми класів Бондаренко В.І. поступив в Бердянський машинобудівний технікум на спеціальність інструментальне виробництво. Захистив дипломний проект на тему «Електрохімічне заточування металоріжучих інструментів» з відзнакою в 1971 році.
        У цьому ж році поступив на гірничий факультет Дніпропетровського гірничого інституту, який закінчив з відзнакою в 1976 році. Тема дисертації була сформульована так «Вдосконалення технології підземного видобутку марганцевих руд на базі електрохімічного закріплення пливун-них порід» в 1980 році.
        Докторські дослідження Бондаренко В.І. були присвячені розробці наукових основ фізико-хімічного закріплення слабких водонасичених порід навколо гірничих виробок. Дисертація була успішно захищена 22 грудня 1989 року на спеціалізованій раді з двох спеціальностей – фізичні процеси гірничого виробництва і шахтне будівництво.
        Бондаренко В.І. є автором 245 наукових праць, у тому числі 15 підручників, навчальних посібників і монографій, опубліковано за кордоном 33 наукові статті у відомих виданнях Німеччи-ни, Англії, США, Канади, Польщі, Росії.

        Основні наукові напрямки роботи:
        Бондаренко В.І. – автор наукового відкриття у гірничій справі, що дозволило одержати нові фундаментальні знання, які описують штучний діагенез порід і їх вплив на стан гірського масиву навколо виробок. Він є головою Науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки України з розробки Стандартів вищої освіти за фахом «Гірнича справа».
        Співавтор «Стратегії розвитку вугільної промисловості України до 2030 року в рамках єди-ної «Стратегії енергетичного розвитку України до 2030 року», затвердженої Верховною Радою і Президентом України у 2004 році. Він, як помічник-консультант депутата Верховної Ради Украї-ни, бере участь у засіданнях профільних комісій Паливно-енергетичного комплексу України.
        Бондаренко В.І. є засновником постійно діючої Міжнародної Школи підземної розробки, що консолідує зусилля щодо збереження і розвитку нових наукових напрямків. Формат Школи – щорічне проведення Міжнародних науково-практичних конференцій за участю відомих фахівців-гірників України, Росії, Польщі, Німеччини та інших країн.
        Під керівництвом Бондаренко В.І. захищено 20 кандидатських і 6 докторських дисертацій. Бондаренко В.І. отримано 37 патентів на винахід.

        Нагороди:
1998 р.- Лауреат Державної премії в галузі науки і техніки за розробку і впровадження способів і технологій збереження геологічного середовища і забезпечення повноти ефективної енергозберігаючої виїмки запасів вугілля в Західному Донбасі.
У 1999 р. - присвоєно звання Заслуженого діяча науки і техніки України.

MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України