Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустити посилання переходів
Контакти
На головну
Про нас
Пропустити посилання переходів
Секції центру
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
 
Бондаренко Ольга Валеріївна 
доктор  філософських  наук, доцент
завідувач кафедри філософії
Запорізького національного технічного університету
Контакти:
Робоча адреса: 69065,  м. Запоріжжя,  вул. Жуковського,  64
Телефон робочий: 061 228 16 24
e-mail: obond@zntu.edu.ua
Наукова біографія

        Народилась 24 травня 1967 р. у місті Запоріжжя. Вищу освіту отримала у Запорізькому національному технічному університеті (тоді – Запорізький машинобудівний інститут) у 1989 р., за спеціальністю "Електропривод та автоматизація промислових установок".
        У Запорізькому національному технічному університеті працює з вересня 1989 р. по теперішній час: від асистента кафедри філософії до завідувачки кафедри філософії (з 2002 р.). Кандидат соціологічних наук (1994 р.). Тема кандидатської дисертації «Соціокультурні засади підприємницької активності: досвід соціологічної інтерпретації» (за спеціальністю 22.00.03 – соціологія праці та економічна соціологія, зараз це спеціальність 22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології) – була захищена в Інституті соціології НАН України (м. Київ), після закінчення заочної аспірантури цього Інституту. Докторську дисертацію захистила у 2008 р. в Інституті вищої освіти АПН України. Тема докторської дисертації «Українська економічна ментальність: соціально-філософський аналіз» (за спеціальністю 09.00.03 – соціальна філософія і філософія історії).

        Основні наукові напрямки роботи:
        Бондаренко О.В. займається філософією та соціологією проблематики ментального, економічною ментальністю, українською національною ментальністю, українською національною економічною ментальністю.
Наукові видання, в яких публікуються основні результати: фахові видання України з філософії, соціології, історії, психології, політології; зарубіжні періодичні видання.

        Викладацька діяльність:
      Бондаренко О.В. викладає наступні основні дисципліни: "філософія", "релігієзнавство" (студентам-бакалаврам), "спеціальні розділи філософії" (студентам-магістрам), "курс кандидатського мінімуму з філософії" (аспірантам і пошукувачам).
Опікуєтьяс науковою роботою студентів, є науковим керівником сімох Лауреатів Першої премії обласного конкурсу обдарованої молоді (2000, 2002-2007 рр., секція «філософія») та активно здійснюю підготовку вітчизняних науковців вищої кваліфікації, 2005-2008 рр. була членом спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій.
Дієво представляє й пропагує філософське знання як постійний член Запорізького філософського клубу (при ЗДІА).

        Основні публікації:
        Є автором 2 одноосібних наукових монографій («Бізнес і людина. Історико-філософський й соціологічний екскурс у підприємництво: до аналізу ситуації в Україні» /1997 р., рос. мовою/ та «Сутність, історія та сучасність української та західноєвропейської економічної ментальності» /2005 р./), авторського розділу у колективній науковій монографії Інституту соціології НАН («Предприниматель Украины: эскизы к социальному портрету» /1995 р./) та понад 40 наукових статей у вітчизняних і зарубіжних виданнях.

MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України