Головний портал НАН України
Цільова комплексна програма наукових досліджень НАН України
Фундаментальні проблеми водневої енергетики
Пропустити посилання переходів
Управління
Проекти
Інститути
Науковці
Публікації
Інтранет
ENG УКР РУС
Пропустити посилання переходів
Актуальність і мета проекту
Доробок в Україні та світі за темою проекту
Основні результати проекту
Практична значимість результатів проекту
Пропозиції щодо використання результатів проекту
Публікації за результатами виконання проекту
Представлення результатів на конференціях, семінарах, читаннях
Доробок в Україні та світі за темою проекту 

 

Вдосконалення полімерних електролітів останні десять років ведеться практично в усіх розвинених країнах світу, у тому числі на Україні і Інституті хімії високомолекулярних сполук НАН України (м. Київ). Зусилля розробників, спрямовані передусім на пригнічення кросоверу плівок, привели до того, що к.п.д. пристроїв підвищився з 15-20 % до 30-40 %, а самі пристрої спростилися, оскільки відпала необхідність електронного контролю складу паливної суміші.

Пошук неорганічних водневих електролітів ведеться з ще давніших часів переважно в національних лабораторіях США. Проте, усі відомі системи істотно поступаються полімерам по кімнатній провідності і позиціонуються головним чином як матеріали низькотемпературних (300-500°С) водневих паливних комірок.

Бета-глиноземи розглядаються останніми роками майже виключно як електроліт для натрієвих акумуляторів, хоча водневі бета-глиноземи відомі вже близько 40 років. Незважаючи на очевидну актуальність, вони залишаються слабо вивченими зважаючи на висунену в 70-х роках концепцію гідроксонієвого механізму водневої провідності при низьких температурах.

Президія НАН України © Прототип
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+