Національна академія наук України
National  academy  of  sciences  of  Ukraine
Skip Navigation Links
Пропустити посилання переходів
Про Центр
Cтруктура
Кадри
Наукова тематика
Поширення результатів
Нагороди та відзнаки
Пропустити посилання переходів
Основні досягнення
Історія створення Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва (ЦДПІН) Національної академії наук (НАН) України
Нормативні акти
Контакти
Історія створення Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва (ЦДПІН) Національної академії наук (НАН) України 

 

Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України є науковою установою, що займається фундаментальними, теоретико-методичними і прикладними дослідженнями й розробками в галузі наукознавства та історії природознавства і техніки. З цією назвою Центр існує з 1986 року.

Проте його історія починається з 1965 р., коли під керівництвом Г.М.Доброва почав формуватися колектив наукознавців у межах відділу машинних методів історико-наукової інформації Інституту історії АН України.

З березня 1968 р. – підрозділ Інституту математики АН України.

З 1969 р. по 1971 р. – підрозділ Ради по вивченню продуктивних сил України АН України.

З 1971 р. по 1984 р. –відділення Комплексних проблем наукознавства Інституту кібернетики Академії наук України.

З 1984 р. по 1986 р., - Центр досліджень науково-технічного потенціалу у складі Ради по вивченню продуктивних сил України АН України.

У 1986 р. до складу Центру досліджень науково-технічного потенціалу передано відділи історії природознавства і техніки.

З 1986 р. по 1991 р. – Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки у складі Інституту надтвердих матеріалів АН України.

Враховуючи вагомий внесок Г.М.Доброва у становлення і розвиток наукознавчих досліджень і те, що він був фундатором і першим керівником Центру, у 1989 році Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки АН України було присвоєно ім’я Г.М.Доброва.

У травні 1991 року Центр отримав статус самостійного академічного інституту.

З травня 1991 року до теперішнього часу – Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України.

Центр входить до складу Відділення Інформатики НАН України. 

 
   
Президія НАН України © Макетний зразок
This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+