Головний портал НАН України
The main portal of the NAS of Ukraine

Skip Navigation Links
Пропустити посилання переходів
Головна
Про інститут
Структура
Звітність
Книжкові новинки
Електронна бібліотека
Конференції
Вакансії
Лінки
Контакти
Інститут української мови > Конференції > VIII Міжнародний конгрес україністів

 VIII Міжнародний конгрес україністів

 

22-23 жовтня у стінах Інституту української мови та Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні відбулися мовознавчі секційні засідання VIII Міжнародного конгресу україністів, приуроченого  200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. 

Мовознавча тематика цьогорічного конгресу «Українська літературна мова в активних процесах формування й функціонування – від Тараса Шевченка до сучасності». Доповідачами з Інституту української мови були:

П.Ю. Гриценко («Лексикологічне коментування поетичних текстів Тараса Шевченка»),

В.В. Німчук («Про спроби “кодифікації” українських діалектів»),

Л.Т. Масенко («Етнокраєвиди в поезії Шевченка»),

Л.В. Мовчун («Римографічна шевченкіана: історія і проблеми»).

Загалом наукові доповіді учасників конгресу підкреслили геніальність постаті Тараса Шевченка, засвідчили факт того, що низка проблем, пов’язаних із мовою кобзаря, досі лишається нерозв’язаною. Прикметними подіями заходу стали презентації нових лінгвістичних видань про Т.Г. Шевченка: Космеда Т.А. Ego i Alter Ego Тараса Шевченка в комунікативному просторі щоденникового дискурсу. Дрогобич, 2012 та Мозер М. Тарас Шевченко і сучасна українська мова: спроба гідної оцінки. Львів, 2012.

У цілому в роботі конгресу взяли участь понад дві тисячі вчених (мовознавці, літературознавці, історики та представники інших гуманітарних і суспільних наук) з більш як сорока країн світу. Нагадаємо, що місія Міжнародного конгресу україністів, заснованого Міжнародною асоціацією україністів, полягає у сприянні розвитку українознавства, збереження мови, історії, культури; поширенні знань про духовні надбання та наукові здобутки українського народу у світі.

   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+