Головний портал НАН України
The main portal of the NAS of Ukraine

Skip Navigation Links
Пропустити посилання переходів
Головна
Про інститут
Структура
Звітність
Книжкові новинки
Електронна бібліотека
Конференції
Вакансії
Лінки
Контакти
Пропустити посилання переходів
Дирекція
Наукові відділи
Ради і комісії
Аспірантура
Докторантура
Допоміжні служби
Бібліотека
Бібліотека 
 

 

Наукова бібліотека заснована 1921 р. у Києві як бібліотека Інституту української наукової мови ВУАН. Від 1994 р. спільна бібліотека Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні НАН України та Інституту української мови НАН України.

Фонд бібліотеки складається з книжкових та брошурних видань, періодики, авторефератів. Комплектування бібліотеки визначається основними напрямками діяльності Інституту. Багато літератури різними мовами світу. В основному фонді представлена література з усіх питань мовознавства: походження та періоди розвитку мови, загальне мовознавство, психолінгвістика, соціолінгвістика, діалектологія, лінгвістична географія, структурно-математична лінгвістика, лексикологія, етимологія, термінологія та ін.; а також суміжних наук – історії, етнографії, фольклору, літературознавства та філософських наук, художньої літератури. Особливо цінним є велике зібрання вітчизняних та іноземних словників: тлумачних, перекладних, термінологічних, фразеологічних, етимологічних, іншомовних та ін.

Вагому частину фонду складає довідково-енциклопедична література з різних галузей наук: технічна, сільськогосподарська, хімічна, медична та інш.

Література з приватних книгозбірень видомих учених А.Кримського, М.Грунського, І.Шаровольського, Є.Тимченка, Л.Булаховського, Т.Назарової суттєво збагатила безцінні фонди бібліотеки. Цінною є колекція з фризької мови, подарована Фризькою АН.

Багато у фонді раритетних, унікальних, рідкісних та цінних видань.

У бібліотеці повністю представлені наукові праці співробітників Інституту. Фундаментальні праці з усіх напрямків мовознавства, монографії, збірники наукових праць, тлумачні, етимологічні, термінологічні, ономастичні, перекладні словники, діалектологічні атласи, серія “Пам’яток української мови”, “Пересопницьке Євангеліє” та ін. Повністю представлені комплекти журналів “Мовознавство” та “Українська мова”.

На сьогодні фонд бібліотеки перевищує 125 тис. прим. Обмінний фонд складає 8 329 тис. прим. видань Інституту (від 1949р.).

Довідковий апарат складається з алфавітного, систематичного каталогів, а також картотеки праць співробітників Інституту, довідково-бібліографічної картотеки статей періодичних та продовжуваних видань, рецензій.

***

Користування бібліотекою є безкоштовним. Користувачами читального залу бібліотеки можуть бути працівники НДУ НАН України за наявності паспорта та службового посвідчення, а також працівники організацій та установ інших міністерств і відомств за наявності паспорта та листа-клопотання установленого зразка.

***

Співробітники бібліотеки:

Головний бібліограф – Т.А. Андреєва

Провідний бібліограф – І.П. Бруско

Провідний бібліотекар – О.М.Герасименко

***

Години роботи читального залу:

Пн.-пт. 10.00 – 16.00

Сб.-нд. вихідні.

   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+