Головний портал НАН України
The main portal of the NAS of Ukraine

Skip Navigation Links
Пропустити посилання переходів
Головна
Про інститут
Структура
Звітність
Книжкові новинки
Електронна бібліотека
Конференції
Вакансії
Лінки
Контакти
Пропустити посилання переходів
Історія відділу
Напрями досліджень
Найважливіші проекти
Співпраця
СпівробітникиExpand Співробітники
Співпраця 

Відділ історії української мови співпрацює із Запорізьким національним університетом. Так, у 2009 р. побачила світ монографія В.В. Німчука та П.І. Білоусенка “Нариси з історії українського словотворення (суфікс -ина)”, в якій описано походження суфікса -ина та його варіантів, досліджено розвиток його функцій від найдавніших часів до сучасності. Це дослідження є продовженням монографії “Нариси з історії українського словотворення (суфікс -иця)” (2002 р.).

У 2011 р. відділ історії Інституту української мови НАН України ініціював і був співорганізатором Міжнародної наукової конференції «Українські переклади Святого Письма в слов’янському контексті» (до 450-річчя Пересопницького Євангелія), яка відбулася завдяки співпраці із Рівненським державним гуманітарним університетом. Учасники конференції мали можливість побувати також у с. Пересопниця, звідки походить ця давня, особливо цінна для української культури пам’ятка.

Українська Першокнига «Пересопницьке Євангеліє» у 2011 році на високому державному рівні відсвяткувала свій ювілей.

2012 року відділ історії української мови був також співорганізатором Міжнародної наукової конференції «Українсько-угорські міжмовні контакти: минуле і сучасність», яка відбувалася у м. Берегово Закарпатської обл.

У 2000 році у співпраці з Житомирським педагогічним університетом видано книжку “Гисторія… Г.Граб’янки. Лѣтопис краткій”; “Актова книга Житомирського гродського уряду 1611 року” (2002 р.), “Акти Житомирського гродського уряду: 1590 р., 1635 р.” (2004 р.; відп. ред. В. В. Німчук), Г.Д.Смотрицький “Ключ царства небесного” (підг. до вид. В.В.Німчук, у співав., 2005 р.). Це — факсимільна публікація стародруку.

 
   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+