Національна академія наук України
National  Academy  of  Sciences  of  Ukraine

Skip Navigation Links
Пропустити посилання переходів
Про проекти
За роками
Установи-виконавці
Партнери
Наукові пріоритети
Державні пріоритети
Призначення
Ключові слова
Про портал
Пропустити посилання переходів
Актуальні для України проблеми, для вирішення яких можуть бути використані результати виконання проекту
Опис результатів виконання проекту
Суб'єкти використання результатів проекту
Близькі за напрямом існуючі вітчизняні та зарубіжні аналоги
Основні переваги кінцевих результатів проекту
Про участь партнерів у виконанні проекту
Пропозиції щодо практичного впровадження результатів проекту
Близькі за напрямом існуючі вітчизняні та зарубіжні аналоги 

До аналогів належать наступні препарати:

- Ризогумін (оригінатор – Інститут сільськогосподарської мікробіології  та агропромислового виробництва НААН України) – рідкий або  порошкоподібний інокулянт для сої. Містить у своєму складі гумінові кислоти.

- Ризобофіт (оригінатор – Інститут агроекології і природокористування НААН України) – рідкий або порошкоподібний інокулянт для сої.

- Ризоактив (оригінатор – Інститут агроекології і природокористування НААН України) – порошкоподібний інокулянт для сої на основі активованого вугілля.

- Біомаг СОЯ (оригінатор – ТОВ ТД «Ензим – Агро») – рідкий інокулянт для сої. Препарат виготовляється за ліцензією та під науковим супроводом Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.

- Біоінокулянт БТУ-т® (оригінатор – БТУ-центр) – біопрепарат на основі торфу для інокуляції насіння  бобових культур. Містить спеціально приготовлений торф зі стабілізатором.

- Біоінокулянт БТУ-р® (оригінатор – БТУ-центр) – рідкий біопрепарат на основі бульбочкових бактерій.

- Нітрофікс Ж (оригінатор – ТОВ «СГП «Нива» ТМ «Біона») – рідкий біопрепарат на основі бульбочкових бактерій.

- Нітрофікс П (оригінатор – ТОВ «СГП «Нива» ТМ «Біона») – порошкоподібний біопрепарат на стерильному торфі.

- Нітрофікс (PreNoctin A) (оригінатор – ТОВ «СГП «Нива» ТМ «Біона») – інокулянт із прилипачем-стабілізатором виробництва  Аргентини для завчасної обробки насіння сої.

 

Вітчизняні препарати не поступаються за ефективністю зарубіжним аналогам, оскільки штами, що є основою добрив, адаптовані до ґрунтово-кліматичних умов України. Проте імпортні препарати містять цілий ряд запатентованих технологій, які суттєво підвищують технологічність добрив або їх ефективність, зокрема:

- ХайСтік (HiStick) – рідкий препарат або препарат  на стерильному торфі. Містить запатентовану технологію підготовки торфу, що дозволяє використовувати порошкову форму безпосередньо у сівалці без попереднього зволоження насіння.

- ХайКоатСупер (HiCoatSuper) – рідкий інокулянт із екстендером (поживним середовищем, подовжувачем життєдіяльності бактерій). Дозволяє проводити завчасну обробку насіння за декілька місяців.

- Графекс (Graph-Ex) – порошкоподібний інокулянт на основі графітово-талькових носіїв. Дана технологія забезпечує відмінну текучість насіння в сівалці та запобігає її псуванню.

  - Різап (RhizUp) – препарат  на стерильному торфі. Містить композицію штамів із контрастними властивостями, що забезпечує високу комплементарність компонентів препарату до сортів рослин різних груп стиглості та ефективність добрив за дії несприятливих факторів довкілля.

- Оптимайз (Optimize) – препарат містить у своєму складі  ліпохітоолігосахаридний (ЛХО) промоутер. Перевагою даної технології є прискорення формування симбіозів за рахунок використання ЛХО–сигналінгу. Ліпохітоолігосахаридні сигнальні молекули активізують каскад біохімічних реакцій, спрямованих на активізацію формування симбіотичних систем та подолання сортової несумісності мікро- та макропартнерів.

 
 
Заповнюється відповідальним співробітником установи-виконавця проекту
 
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+