Національна академія наук України
National  Academy  of  Sciences  of  Ukraine

Skip Navigation Links
Пропустити посилання переходів
Про проекти
За роками
Установи-виконавці
Партнери
Наукові пріоритети
Державні пріоритети
Призначення
Ключові слова
Про портал
Пропустити посилання переходів
Актуальні для України проблеми, для вирішення яких можуть бути використані результати виконання проекту
Опис результатів виконання проекту
Суб'єкти використання результатів проекту
Близькі за напрямом існуючі вітчизняні та зарубіжні аналоги
Основні переваги кінцевих результатів проекту
Про участь партнерів у виконанні проекту
Пропозиції щодо практичного впровадження результатів проекту
Актуальні для України проблеми, для вирішення яких можуть бути використані результати виконання проекту 

     Україна не має своїх значних джерел природного газу. У 2013 році із загального обсягу споживання 50,4 млрд. м3 імпорт з Росії складав більше половини – 25,8 млрд. м3. У 2014-2015 рр. залежність від імпорту газу наша країна намагалась зменшити, по-перше, скороченням споживання газу, по-друге – скороченням поставок з Росії та збільшенням поставок з Європи, які у 2014 р. вперше перевищили 26% від всього імпорту. Але скорочення споживання та імпорт газу з Європи є недостатніми для забезпечення повної газової незалежності.

      В проекті «Нова Енергетична стратегія України до 2020 року: безпека, енергоефективність, конкуренція», який розробили експерти Центру Разумкова спільно з Представництвом Фонду Фрідріха Науманна (Німеччина) в Україні за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на виконання Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», передбачається, зокрема, реалізація програм газозаміщення на основі виробництва синтез-газу з вугілля.

         Існуючі зарубіжні технології газифікації, як правило, потребують високоякісного вугілля. До 2014 р. використання кам’яного вугілля для заміни газу виглядало оптимістичним. Згідно з планами Міненерговугілля, до 2030 р. споживання енергетичної вугільної продукції повинне було зрости на 16 млн. т на рік, насамперед за рахунок виробництва синтез-газу. На ці цілі передбачався китайський кредит у розмірі 3,65 млрд. дол. Проте зараз внаслідок бойових дій на сході України видобуток енергетичного кам’яного вугілля суттєво скоротився. В цих умовах особливу увагу привертають такі позабалансові палива, як високовологе і високосірчисте буре вугілля Олександрійського родовища, придатне до відкритого видобутку.

 
 
 
Заповнюється відповідальним співробітником установи-виконавця проекту
 
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+