Національна академія наук України
National  Academy  of  Sciences  of  Ukraine

Skip Navigation Links
Пропустити посилання переходів
Про проекти
За роками
Установи-виконавці
Партнери
Наукові пріоритети
Державні пріоритети
Призначення
Ключові слова
Про портал
Пропустити посилання переходів
Актуальні для України проблеми, для вирішення яких можуть бути використані результати виконання проекту
Опис результатів виконання проекту
Суб'єкти використання результатів проекту
Близькі за напрямом існуючі вітчизняні та зарубіжні аналоги
Основні переваги кінцевих результатів проекту
Про участь партнерів у виконанні проекту
Пропозиції щодо практичного впровадження результатів проекту
Близькі за напрямом існуючі вітчизняні та зарубіжні аналоги 
 

На час подання проекту вітчизняні аналоги розробки, що пропонується в рамках даного проекту, відсутні.

Що стосується зарубіжних аналогів, то варто розглянути комплексну інформаційну систему керування даними спостереження Землі DIMS (Data Information Management System), розроблену Центром аерокосмічних досліджень Німеччини DLR (www.dlr.de) разом з компанією Werum. Комплексна інформаційна система DIMS, яку називають системним середовищем спостереження Землі або “цифровою фабрикою”, являє собою розподілену систему, що поєднує кілька центрів одержання й обробки даних, розташованих у різних містах Німеччини, та роботизований розподілений архів. Система забезпечує весь ланцюжок обробки даних і надання їх користувачам. Вона забезпечує збір та обробку даних різної природи: атмосферні вимірювання, дані оптичних датчиків, а також радіолокаційні вимірювання різних космічних місій. До основних функцій системи відносяться наступні: одержання, обробка, архівування даних, забезпечення доступу до даних в інтерактивному режимі, керування замовленнями і доставка даних користувачам.

В якості прикладів інтегрованих проектів, пов’язаних з діяльністю в контексті GMES, можна навести проекти MERSEA (www.mersea.eu.org) та GEOLAND (www.gmes-geoland.info). Ці проекти спрямовано на розробку інформаційних сервісів в області океанографії та побудови покриву Землі, та створення мережі для обміну та розповсюдження передового досвіду GMOSS (gmoss.jrc.it).

Основним недоліком системи DIMS та інших міжнародних систем є її орієнтація лише на європейські супутники та задоволення потреб Євросоюзу. Розроблювана система дозволить заповнити прогалину в забезпеченні сервісами на основі супутникових даних населення України та стане українським сегментом європейської інфраструктури GMES/GEOSS.

 
 
Заповнюється відповідальним співробітником установи-виконавця проекту
 
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+