Логотип НАН України
Головний портал НАН України
The main portal of the NAS of Ukraine
      
Skip Navigation Links
Пропустити посилання переходів
Про АМОД
Вузли мережі
Абоненти мережі
Пропустити посилання переходів
Про АМОД
Вузли мережіExpand Вузли мережі
Абоненти мережіExpand Абоненти мережі
Про АМОД 
 
 
т. (044) 239-33-60, rusd@kyiv.uar.net

У 2005 році НАН України розпочала створення швидкісної волоконно-оптичної мережі згідно з рішенням Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти від 30 червня 2005 р. № 106. Академічна мережа обміну даними НАН України (АМОД), що побудована на основі волоконно-оптичних технологій, складається з таких складових:

1. Магістральна мережа передачі даних швидкістю до 2,5 Гб/с:

 • на власних оптичних волокнах між містами Рава Руська (українсько-польський прикордонний перехід) – Львів– Київ– Суми– Харків розгорнута DWDM (Dense Wave Division Multiplexing) система передачі даних;

 • цифрові канали зв'язку між містами Львів– Одеса, Одеса– Сімферополь, Сімферополь– Дніпропетровськ, Дніпропетровськ– Київ, Дніпропетровськ– Донецьк, Донецьк– Харків.

2. Регіональні мережі передачі даних швидкістю 1 Гб/с:

 • оптичні мережі, що обєднують установи НАН України в регіональних наукових центрах НАН України і МОН України: Львів, Київ, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Одеса та Сімферополь.

Мережа здатна забезпечити обмін трафіком між науковими центрами на швидкості понад 2,5 Гбіт/с і дозволяє українським науковцям вільно користуватись інформаційними ресурсами всесвітньої комп’ютерної мережі та брати участь у міжнародних наукових проектах. Пряме включення до Польської академічної мережі «PIONIER» («ПІОНЕР») надає можливість тісної співпраці з науковцями європейських країн.

Розпорядженням Президії НАН України оператором Академічної волоконно-оптичної мережі одміну даними НАН України визначено Державне підприємство науково-телекомунікаційний центр «Українська академічна і дослідницька мережа» Інституту фізики конденсованих систем НАН України (мережа «УАРНЕТ»).

Мережа «УАРНЕТ» створена в 1999 р. на базі лабораторії Інституту фізики конденсованих систем НАН України, згідно Розпорядження Президії НАН України. На сьогоднішній день мережа «УАРНЕТ» є єдиним, на 100 відсотків державним підприємством, на ринку України в галузі телекомунікаційних технологій і входить у першу десятку операторів за обсягом наданих послуг. Мережа «УАРНЕТ» надає послуги науковим і освітянським установам, центральним органам влади та центральним установам України, засобам масової інформації, операторам і провайдерам зв’язку, промисловим підприємствам, банківським структурам, комерційним фірмам. Мережа «УАРНЕТ» має власну телекомунікаційну інфраструктуру в обласних центрах та швидкісні канали обміну даними між ними.

Висококваліфікований персонал забезпечує цілодобову технічну підтримку більше, ніж 10 тисяч користувачів по всій території України. Мережа «УАРНЕТ» постійно розширюється та вдосконалюється. Велика увага співробітниками приділяється надійності та якості надання послуг, інформаційній безпеці, захисту інформаційних ресурсів та впровадженню голосових і відео послуг.

   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+