Логотип НАН України
Національна академія наук України
National  Academy  of  Sciences  of  Ukraine

Skip Navigation Links
Пропустити посилання переходів
Нормативні акти
Об'єкти
Наукові пріоритети
Державні пріоритети
Пропустити посилання переходів
Підпорядкованість
Розташування
2001 рік
2002 рік
2004 рік
2006 рік
2007 рік
2008 рікExpand 2008 рік
2009 рік
2015 рік
Експериментальний комплекс для гідродинамічних досліджень Інституту гідромеханіки 
 

 Організація-власник об'єкта:

 Науковий керівник

 Відповідність виконання проекту державним пріоритетам

 Відповідність виконання проекту науковим пріоритетам

 
Адреса місця знаходження наукового об’єкта:
Україна, 03680, Київ-680, вул. Желябова 8/4
 
Телефон:
тел. (044) 456-43-13 
 
Електронна пошта:
grinchenko@hydromech.com.ua 
 
Електронна адреса:
Власна веб-сторінка 
 
Дата реєстрації наукового об'єкта:
22.10.2008 
 
Коротка характеристика (анотація):
Експериментальний комплекс для гідродинамічних досліджень Інституту гідромеханіки НАН України призначений для проведення фундаментальних та прикладних досліджень в галузі гідродинаміки в широкому діапазоні швидкостей руху тіл в рідині. Діапазон можливих швидкостей руху тіл при проведенні досліджень на Комплексі охоплює швидкості від 0,05 м/с (повзучі режими руху) до 1500 м/с (надзвукові режими руху). До складу «Експериментального комплексу для гідродинамічних досліджень Інституту гідромеханіки НАН України» входять три взаємодоповнюючі складові частини – швидкісна багатоцільова гідродинамічна труба, дослідний басейн і швидкісний гідродинамічний басейн.

Швидкісна багатоцільова гідродинамічна труба Інституту гідромеханіки НАН України була створена у 1984 році як експериментальна установка для дослідження гідродинамічних характеристик тіл методом оберненого потоку. Швидкісна багатоцільова гідродинамічна труба Інституту гідромеханіки НАН України складається з металоконструкцій проточного тракту, виготовлених зі сталі (загальна вага 261,5 т) і титану (загальна вага 22,3 т), підземного басейну технічно чистої води з робочим об’ємом води 4536 кубічних метрів та насосної станції з комплектом електромеханічного обладнання загальною потужністю 5600 кВт. Вказані складові утворюють циркуляційний контур швидкісної багатоцільової гідродинамічної труби, розміщений в будівлі гідродинамічної лабораторії Інституту гідромеханіки НАН України. Робоча частина швидкісної гідродинамічної труби має прямокутний поперечний перетин розміром 0,5х0,5 метра і довжину – 4 метра. Максимальна швидкість потоку становить 32 м/с.

Дослідний басейн Інституту гідромеханіки НАН України був створений у 1959 році як спеціалізована лабораторія для експериментального дослідження гідродинамічних характеристик суден та їх рушійно-стернових комплексів. Дослідний басейн має довжину 50 метрів, ширину 6,8 метра і глибину 3,5 метра. В дослідному басейні є генератор хвиль щитового типу, який продукує на поверхні води хвилі висотою до 0,3 метра і періодом до 2 секунд. В дослідному басейні є насосна станція продуктивністю до 2700 кубічних метрів за годину, яка дозволяє створювати в басейні течію. В басейні є дві буксировочні системи (гравітаційного та гідравлічного типу), які дозволяють буксирувати моделі суден довжиною до 6 метрів зі швидкістю до 5 м/с. В басейні є також майстерня для виготовлення моделей суден та допоміжних пристроїв для проведення експериментальних досліджень.

Швидкісний гідродинамічний басейн був створений у 1972 році як спеціалізована лабораторія для експериментальних досліджень в галузі аеро- та гідродинаміки швидкісних суден з динамічними принципами підтримки. Швидкісний гідродинамічний стенд має довжину 140 мерів, ширину 4 метра і глибину 1,8 метра. Басейн обладнано двома буксировочними возиками – тихохідним та швидкісним. Тихохідний буксировочний возик приводиться в дію електрогідравлічним приводом і призначений для буксирування моделей суден зі швидкістю до 7 м/с. Швидкісний буксировочний возик приводиться у дію лінійним асинхронним електродвигуном і призначений для буксирування моделей суден зі швидкістю до 25 м/с.

 

 Склад і стан наукового об'єкта:

2008
Номер
Назва об'єкта, в тому числі його частин
Одиниця зберігання, кількість
Стан
Експериментальний комплекс для гідро-динамічних досліджень Інституту гідромеханіки НАН України
комплекс
Відповідає експлуатаційним нормам
1Швидкісна багатоцільова гідродинамічна труба (ГДТ), в тому числі:
1
Відповідає експлуатаційним нормам
1.1будівля ГДТ
1
1.2проточний тракт ГДТ
1
1.3деаератор-гасник ГДТ
1
1.4основне технологічне обладнання ГДТ (насоси, катапульта, вимірювальна техніка, тощо)
2Дослідний басейн, в тому числі:
1
Відповідає експлуатаційним нормам
2.1будівля дослідного басейну
2.2основне технологічне обладнання басейну (насосна станція, буксировочна система, генератор хвиль, вимірювальна техніка тощо)
3Швидкісний гідродинамічний басейн, в тому числі:
1
Відповідає експлуатаційним нормам
3.1будівля швидкісного гідродинамічного басейну
3.2основне технологічне обладнання басейну (буксировочна система, вимірювальна техніка тощо)
   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+