Логотип НАН України
Національна академія наук України
National  Academy  of  Sciences  of  Ukraine

Skip Navigation Links
Пропустити посилання переходів
Нормативні акти
Об'єкти
Наукові пріоритети
Державні пріоритети
Пропустити посилання переходів
Підпорядкованість
Розташування
2001 рікExpand 2001 рік
2002 рік
2004 рік
2006 рік
2007 рік
2008 рік
2009 рік
2015 рік
Наукові фонди та музейна експозиція Державного природознавчого музею 
 

 Організація-власник об'єкта:

 Науковий керівник

 Відповідність виконання проекту державним пріоритетам

 Відповідність виконання проекту науковим пріоритетам

 
Адреса місця знаходження наукового об’єкта:
79008, Львів, вул. Театральна, 185
 
Телефон:
(032) 272-89-17 
 
Електронна пошта:
museologia@museum.lviv.net 
 
Електронна адреса:
Власна веб-сторінка 
 
Дата реєстрації наукового об'єкта:
19.12.2001 
 
Коротка характеристика (анотація):
Музей засновано в 1870 р. Будинок музею – пам'ятка архітектури ХІХ ст. Занесений до європейських і світових каталогів музеїв. Брав участь у Всесвітніх виставках у Відні (1873 р.) і Парижі (1878 р.), де отримав дипломи і медалі. У 1940 р. музей увійшов до складу Академії наук України.

Національне надбання становлять його наукові фонди та музейна експозиція. Наукові фонди музею сформовані на базі унікальних колекцій природничих музеїв ім. Дідушицьких і Наукового товариства ім. Т.Г. Шевченка із зборів багатьох поколінь природодослідників середини ХІХ – початку ХХ ст. та значно доповнені за час його перебування в Національній академії наук України. Музейні природничі фонди мають виняткове значення для науки і практично не підлягають відтворенню у разі їх втрати або руйнування. Вони є важливими джерелами дослідження проблеми збереження і відновлення природної різноманітності як основної умови функціонування біосфери і сталого розвитку людства. Це практично єдина форма науково задокументованого речового підтвердження таксономічної різноманітності, яка може бути піддана критичній ревізії, виходячи з сучасного стану систематики.

На сьогодні основний науковий фонд (природничі колекції) музею становлять близько 360 тис. натуралій (одиниць зберігання музейних предметів) і входять до державної частини Музейного фонду України. Серед колекцій і пам'яток природи світового значення – унікальні експонати мамонта і волохатого носорога з озокеритових копалень Старуні (Передкарпаття), метеорити (Пултуськ), бурштини з включеннями (Гданськ), палеозоологічні колекції (кембрій, ордовик, силур, девон, карбон, перм, тріас, юра, крейда, палеоген, неоген, антропоген), палеоботанічні колекції (девон, карбон, перм, юра, крейда, палеоген, неоген), колекції порід і мінералів (докембрій і кембрій, ордовик, силур, девон, карбон, перм, тріас, юра, крейда, палеоген, неоген, антропоген), колекція модальних і антропогенно-порушених грунтів, еталонні регіональні систематичні колекції грунтової мікро- і мезофауни, колекція малакофауни України, колекції 15 рядів регіональної і тропічної ентомофауни, риб, земноводних і плазунів, чучел, тушок і яєць птахів, серед яких найбільша в Європі унікальна колекція альбіносів і меланістів, чучел, тушок, черепів, ікол і рогів ссавців, повні збори мохів України, Кавказу і Середньої Азії (Міжнародний індекс – LWD), гербарій судинних рослин (Міжнародний індекс – LWS), папороті Бразилії та ін.

Музейна експозиція протягом всього періоду існування музею розвивалася і вдосконалювалася відповідно до наукових концепцій еволюції, змін у систематиці, нових матеріалів з історії природи краю та сучасного стану біоти.

До початку реконструкції музею у 1995 р. експозиція щорічно приймала до 100 тис. відвідувачів. На сьогодні експозиція демонтована і зберігається у законсервованому вигляді. У зв'язку з тим, що капітальний ремонт будинку музею доходить до завершення, актуальними є розробка проекту нової експозиції, її побудова і обладнання сучасним устаткуванням, облаштування нових фондосховищ тощо.
 

 Склад і стан наукового об'єкта:

2008
Номер
Назва об'єкта, в тому числі його частин
Одиниця зберігання, кількість
Стан
Наукові фонди (основний фонд):
357914
1Палеозоологічний фонд
23420
Добрий, потребує обладнання
2Палеоботанічний фонд
5387
Добрий
3Геологічний фонд
3803
Добрий, потребує обладнання
4Фонд ґрунтів
689
Добрий
5Гербарій судинних рослин
111180
Добрий
6Гербарій несудинних рослин
21461
Добрий
7Фонд хребетних тварин
7254
Добрий
8Фонд ссавців
8328
Добрий
9Фонд безхребетних тварин
4138
Добрий, потребує обладнання
10Малакологічний фонд
3914
Добрий
11Ентомологічний фонд
168340
Добрий
Музейна експозиція:
1Експозиційні вітрини (раритетні експозиційні меблі XIX ст.)
87
Стан добрий. Демонтовані, переміщені у відремонтовані зали і змонтовані. Підлягають збереженню для нової експозиції.
2Експозиційний природничий фонд
Стан добрий. Демонтований і законсервований до завершення капітального ремонту будинку музею і побудови нової експозиції.
   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+