Логотип НАН України
Національна академія наук України
National  Academy  of  Sciences  of  Ukraine

Skip Navigation Links
Пропустити посилання переходів
Нормативні акти
Об'єкти
Наукові пріоритети
Державні пріоритети
Пропустити посилання переходів
Підпорядкованість
Розташування
2001 рікExpand 2001 рік
2002 рік
2004 рік
2006 рік
2007 рік
2008 рік
2009 рік
2015 рік
Клітинний банк ліній з тканин людини та тварин Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є.Кавецького 
 

 Організація-власник об'єкта:

 Науковий керівник

 Відповідність виконання проекту державним пріоритетам

 Відповідність виконання проекту науковим пріоритетам

 
Адреса місця знаходження наукового об’єкта:
03022, м.Київ, вул.Васильківська, 45
 
Телефон:
455-91-50 
 
Електронна пошта:
kudrya@onconet.kiev.ua 
 
Електронна адреса:
Власна веб-сторінка 
 
Дата реєстрації наукового об'єкта:
19.12.2001 
 
Коротка характеристика (анотація):

До частини об'єкта, яка має науковий характер, відносяться всесвітньовідомі та нові унікальні штами живих клітин людини та різних видів тварин, що отримані з нормальних тканин або  із злоякісних пухлин і мають специфічні властивості; до складу об’єта відносяться також клони клітинних ліній, унікальні гібридоми, трансплантовані штами пухлин, зразки первинних новоутворень людини, матеріали від постраждавших при аварії на ЧАЕС, штами інфекційних та онкогенних вірусів, штами бактерій, трансформованих плазмідами з різними клітинними або вірусними генами (онкогени та інші гени), та інші біоматеріали. Особливістю колекції Клітинного банку є те, що вона складається з живих клітин, які зберігаються необмежений час лише у стані глибокої кріоконсервації при температурі рідкого азоту (-1960С). Періодично ці клітини підтримуються пасажами у спеціальних стерильних умовах (трансплантація тваринам чи розмноження у посуді з живильним середовищем) та перевіряються на стерильність та аутентичність за допомогою мікробіологічних, гістологічних, біохімічних та молекулярно-біологічних методик. Необхідність зберігання колекції та її належне функціонування полягає в тому, що: 1) клітинні лінії та штами пухлин і вірусів незамінні для багатьох галузей теоретичної та практичної медицини, біології та ветерінарії; 2) більшість зразків колекції Клітинного банку унікальні та неповторні; 3) втрата матеріалів колекції — це великі матеріальні збитки, оскількі доставка і розповсюдження аналогічних зразків культур клітин із-за кордону вимагає великих валютних асигнувань і юридичних узгоджень; 4) аналогів цієї колекції в Україні не існує; 5) Клітинний банк ІЕПОР НАН України не поступається за об’ємом Російській колекції клітинних культур, але менший, ніж аналогічні банки країн ЄС чи США.

Матеріали Клітинного банку гарантовано зберігаються в приміщенні азотного сховища площею 80 м2 методом глибокої кріоконсервації (-1960С). З цією метою застосовуються танки кріосховищ об”ємом на 500 (4 танки) та 300 (2 танки) літрів рідкого азоту, а також головний резервуар для зберігання 2000 кг рідкого азоту. Поставки рідкого азоту об”ємом 1400 кг проводяться регулярно 2 рази на місяць.

 

 Склад і стан наукового об'єкта:

2008
Номер
Назва об'єкта, в тому числі його частин
Одиниця зберігання, кількість
Стан
Клітинний банк ліній з тканин людини та тварин
4249 зразків, 27934 ампули
Задовільний
1Банк типових клітинних ліній людини та тварин (велика рогата худоба, свиня, вівця, мавпа, собака, щур, миша, кажан, норка, хом”як, комахи).
190 ліній, 3997 ампул
Задовільний
2Сублінії та клони
79 зразків, 910 ампул
Задовільний
3Банк штамів трансплантованих пухлин
32 штами, 1030 ампул
Задовільний
4Банк гібридов
138 зразків, 1560 ампул
Задовільний
5Банк вірусів та плазмід
35 зразків, 345 ампул
Задовільний
6Банк зразків новоутворень та матеріалів потерпілих від аварії на ЧАЕС
3025 зразків, 13644 ампули
Задовільний
7Депоновані матеріали інших установ
750 зразків, 6448 ампул
Задовільний
   
Президія НАН України © Макетний зразок
  This Website is best available with Microsoft Internet Explorer 6.0+