Національна академія наук України Міністерство освіти і науки України
Придніпровський науковий центр
Дніпропетровськ Запоріжжя Кіровоград
Пропустити посилання переходів
Контакти
На головну
Про нас
Пропустити посилання переходів
Секції центру
НExpand Н
Офіційні джерела
Національна академія наук України
Министерство образования и науки, молодежи и спорта Украины
Дніпровський регіональний центр інноваційного розвитку
 
Никифорова Лариса Євгенівна 
Доктор технічних наук, професор
Контакти:

робоча адреса: Проспект Б.Хмельницького, 18

тел. роб.: (0619) 42-23-41, факс (0619) 42-24-11

e-mail: etapk@ukr.net

Наукова біографія

Народилася 03.05.1962 р. у м. Мелітополь.

У 1984 р. закінчила Мелітопольський інститут механізації сільського господарства, факультет Електрифікації сільського господарства.

У 1999 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Обґрунтування енергозберігаючих режимів опромінення розсади огірка в умовах захищеного ґрунту» за спеціальністю 05.20.02 - Застосування електротехнологій у сільськогосподарському виробництві.

У 2010 р. захистила докторську дисертацію на тему: «Низькоенергетичні електромагнітні технології для активації насіння тепличних культур» за спеціальністю 05.11.17 - Біологічні та медичні прилади і системи.

 

Основні наукові напрямки роботи

Електромагнітні технології, що застосовуються для інтенсифікації сільського господарства: передпосівна обробка насіння, опромінення рослин в умовах захищеного ґрунту; дослідження взаємодії електромагнітних полів різної інтенсивності з біологічними об’єктами.

В рамках цього направлення розробляються  електрофізичні технології, як фактор інтенсифікації  сільського господарства та півищення продуктивности в рослинництві і тваринництві.

Викладацька діяльність

- Участь в спеціалізованих радах по захисту дисертацій.

Спеціалізована вчена рада К 18.819.01 при Таврійському державному агротехнологічному університеті

- Участь у редколегіях. Науковий збірник Праці Таврійського державного агротехнологічного університету

- Членство у наукових організаціях (академій): академік  міжнародної академії аграрної освіти (МААО), академік міжнародної академії прикладної радіоелектроніки (АН ПРЕ).

- Членство у наукових (вчених) і експертних рад: член вченої ради Таврійського державного агротехнологічного університету.

Наукова діяльність

Електрофізичні методи та системи контролю і управління с.-г. технологіями.

Понад 100 статей та тез доповідей, 2 патенти України, підготувала 1 кандидата наук та готується до захисту 2 дисертації.

Основні публікації:

1. Монографія: «Електротехнології активації насіння», Мелітополь, 2010. – 150 с.,  автор: Никифорова Л.Є.

2. Никифорова Л.Е, Мартиненко А.И. Электродинамическая модель и резонансные   свойства биологической клетки. // Праці Інституту електродинаміки НАН України.- Київ, - 2007,- № 2 (17). – 121с.

3. Никифорова Л.Є., Кучин В.Д., Гаевская И.В. Формализм  уравнений Дж. Максвелла. // Праці Таврійський державний агротехнологічний університет. – Мелітополь: ТДАТУ, 2012. – Вип. 2, Т 1. – с. 78-91.

4. Никифорова Л.Є., Постнікова М.В., Карпова О.П. Оптимізація процесу очищення зерна на зерно пунктах. // Праці Таврійський державний агротехнологічний університет. – Мелітополь: ТДАТУ, 2012. – Вип. 2, Т 1. – с. 195-200.

5. Никифорова Л.Є., Кизим И.В., Богатырев Ю.О. Удосконалення апаратури для електрофізіологічних досліджень рослинних біооб’єктів.// Технічна електродинаміка. – Київ: Інститут Електродинаміки НАН України, 2012. – Вип.3, с. 115-116.

Нагороди:

1. Почесна грамота Міністерства    Освіти та науки, 2001 рік.

2. Почесна грамота профспілкової організації України, 2002 рік.

3. Грамота Запорізькою обласної ради від 18.04.12р. за багаторічну сумлінну працю та вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів.   

MyCounter - счётчик и статистика
   
Придніпровський науковий центр © Центр практичної інформатики НАН України