-
Розроблення організаційних, економічних і інформаційних механізмів формування та ефективного використання науково-технологічного та інноваційного потенціалів країни, інтеграції вітчизняної науки у світовий та європейський науковий простір.
-
Розроблення науково-технологічних та інноваційних прогнозів.
-
Узагальнення історичного досвіду, закономірностей, тенденцій, методологічних і соціальних проблем розвитку науки України в контексті розвитку світової науки.
-
Аналіз досвіду, стану та перспектив розвитку НАН України, а також її ролі в суспільстві на етапі його трансформації.
Центр координує теоретико-методичні і прикладні дослідження за згаданими напрямами робіт, що виконуються в установах НАН України, надає організаціям, установам та органам місцевого самоврядування за їх замовленням науково-методичну допомогу з питань створення та функціонування інноваційних структур.
Центр є видавцем міжнародного наукового журналу «Наука та наукознавство» та міжгалузевого науково-технічного журналу «Проблеми науки».
Центр здійснює підготовку наукових кадрів через аспірантуру і докторантуру зі спеціальностей історія науки і техніки, економіка та управління національним господарством. За час існування Центру в його спеціалізованих вчених радах підготовлено понад 300 докторів і кандидатів наук.
Центр проводить міжнародні (Київські) симпозіуми з наукознавства і науково-технічного прогнозування за підтримки ЮНЕСКО та Міжнародної асоціації академій наук міжнародні наукові симпозіуми з проблем створення єдиного Європейського дослідницького простору (кожні два роки); є співорганізатором Міжнародних науково-практичних конференцій з проблем і перспектив інноваційного розвитку економіки, які щорічно проводяться в Автономній Республіці Крим.
Науковці Центру виконують спільні роботи з науковими установами країн СНД, Європейського союзу, країн Організації чорноморського економічного співробітництва, Китаю, В’єтнаму, Японії та ін.
Провідні учені Центру значні зусилля спрямовують на популяризацію наукових знань, спиряють їх широкому використанню в народному господарстві країни, беручи участь в роботі учених рад університетів, науково-технічних рад міністерств і відомств України, міжвідомчих рад при Кабінеті Міністрів України.
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України надає методичну допомогу в якості контактного пункту щодо підтримки участі українських вчених у Сьомій Рамковій програмі ЄС з досліджень за напрямками: «Соціально-економічні та гуманітарні науки», «Наука у суспільстві», «Малі та середні підприємства».